Babišovy evidence tržeb: Polovina lidí nevěří v lepší výběr daní | Reflex.cz
nahoru

Babišovy evidence tržeb: Polovina lidí nevěří v lepší výběr daní

ČTK2. května 2016 • 07:01
Babiš, chléb a hry
Babiš, chléb a hry
• foto: 
Facebook/Twitter Andreje Babiše

Téměř polovina Čechů si nemyslí, že zavedení elektronické evidence tržeb přinese více peněz do státního rozpočtu. Dalších 17 procent sice v evidenci tržeb vidí zefektivnění výběru daní, ale zároveň s více penězi do státní pokladny kvůli obavám z krachu části podnikatelů nepočítá. Vyplývá to z březnového průzkumu mezi více než pětistovkou respondentů, o kterém informoval společnost ASW Systems specializující se na vývoj a instalaci pokladních systémů.

Elektronická evidence tržeb (EET), která by měla být v první fázi spuštěna od 1. prosince pro hotely a restaurace, by měla ještě letos podle MF přinést do státní pokladny půl miliardy korun. Příští rok by to mělo být už 15,7 miliardy korun.

Makáme, sliboval Babiš. Ale vládní koalice oddaluje spoustu návrhů zákonů, tvrdí TOP 09

Další firmy se budou do EET zapojovat v následujících měsících. Od března příštího roku budou muset evidovat tržby maloobchodní a velkoobchodní firmy. Od 16. měsíce od účinnosti mají být evidovány všechny tržby kromě tržeb řemeslníků, které se pod zákon dostanou od 18. měsíce. Vláda bude moci nařízením stanovit, že některé tržby nebudou od nabytí účinnosti zákona dočasně evidovanými tržbami.

Stát by měl více peněz díky evidenci tržeb získat nejen z daně z přidané hodnoty, ale i z daní podnikatelů a firem a ze sociálního pojištění. Naopak kvůli zavedení jednorázové slevy na dani ve výši 500 korun pro podnikatele podléhající evidenci tržeb vypadne z příjmů v letech 2016 a 2017 miliarda korun.

Babiš kašle na interpelace, má nejhorší účast ze členů vlády
Už teď hledá Babiš hezky zpěněnou vlnu, na níž by se svezl do Strakovky. Bojme se

ČTK


Klíčová slova: evidence tržeb, daně, babišDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
22,380
28,610
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější