Islamizace Turecka: Vraždy gayů, útoky na nezahalené těhotné | Reflex.cz
nahoru

Islamizace Turecka: Vraždy gayů, útoky na nezahalené těhotné

Jiří X. Doležal5. srpna 2016 • 16:30
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
• foto: 
Profimedia.cz

Už potřetí marně volám, že je načase odvézt z Turecka americké jaderné pumy. Země se radikálně islamizuje, Erdoğanův příklon k islámu podporuje většina Turků a v zemi roste napětí korunované krvavými útoky.

V Istanbulu došlo včera a předevčírem ke dvěma událostem, které dobře, ale tragicky ilustrují momentální atmosféru v zemi. Držme se časové osy: V úterý druhého srpna policie objevila tělo pohřešovaného syrského uprchlíka Muhammada Wisama Sankariho. Uprchl ze Sýrie do Turecka před rokem, aby si zachránil holý život — byl totiž gay. Což znamená na území ovládaném nejen Islámským státem, ale i celou řadou víceméně fundamentalistických milic trest smrti.

Jaderné ohrožení: Americká základna Incirlik je obklíčena tureckou armádou

Pronásledování se nevyhnul ani v Turecku. Přepadli jej, zbili a znásilnili. Je celkem bizarní, že svou nechuť k homosexuálům radikálové vyjadřují homosexuálním znásilněním, ale hledat cokoliv racionálního v myšlení fundamentalistických islamistů je zbytečné. Koncem července Sankari zmizel z místa, kde v Istanbulu žil, a v úterý našla policie jeho mrtvé tělo. Bylo zmrzačené, se stopami mučení, a mělo odřezanou hlavu.

Je úplně jedno, jestli Erdogan vypoví dohodu o vracení uprchlíků
Jiří X. Doležal 1. srpna 2016 • 21:56

Je úplně jedno, jestli Erdogan vypoví dohodu o vracení uprchlíků

O den později došlo k incidentu s méně tragickými důsledky, jenž ovšem dokresluje, co se v Turecku děje: Sekretářka tureckého deníku Evrensel patří k europeizovaným Turkyním, chodí nezahalená. Byla právě proto, že je nezahalená, na ulici napadena skupinou dvou žen zahalených v čádorech a jednoho muže.

Ženy ji tahaly za vlasy, muž ji kopl do kotníku a zranil ji a pak ji strhli na zem. Křičeli na ni, že určitě podporovala vzpouru — proti Erdoğanovi. Děsivosti celé příhodě dodává, že paní byla v šestém měsíci těhotenství — kdy už to je fakt vidět. Islamističtí extremisté tedy bez váhání fyzicky napadli ženu, přestože věděli, že je těhotná.

Turecká armáda je opět loajální. Pro pučisty žádá nejpřísnější tresty

Takže již potřetí upřímně prosím: Odvezte ty americké vodíkové pumy z dosahu sultána Erdoğana, než si pro ně na leteckou základnu, kde jsou uskladněné, přijdou Erdoğanovi vojáci!Klíčová slova: Turecko, islám, Erdogan, fundamentalismus


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Šarlatán prodával lék složený z vody za 500 korun. JXD i s kamerou vyhodil za čtyři minuty
PREMIUM X Karel Steigerwald: Rok 1969, druhý rok hanby, vrcholil srpnem
PREMIUM X Srpen 1968 a 1969: Fotograf a režisér Josef Ráž vzpomíná na chvíle, kdy šli Češi proti Čechům
PREMIUM X Evangelium podle Mansona: Pologramotný vůdce sekty, vrah, co nezabíjel, a miláček popkultury
PREMIUM X Proč miluju Dalmácii aneb Malé vyznání velkého českého dovolenkáře středního věku

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější