Referendum o NATO? Zeman svým populismem ohrožuje bezpečnost země! | Reflex.cz
nahoru

Referendum o NATO? Zeman svým populismem ohrožuje bezpečnost země!

Jiří X. Doležal2. července 2016 • 14:00
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
• foto: 
Reflex

Já chápu, že se blíží prezidentské volby. Některé věci by ale prezident v kampani opravdu říkat neměl, ani kdyby to bylo pro polomozky jeho voličů sebeatraktivnější. Třeba jakkoliv zpochybňovat naše členství v Severeoatlantické alianci.

Miloš Zeman překonal zjevné zdravotní potíže, které měl ještě před nedávnem, či méně chlastá - ale nastupuje do dělostřelecké přípravy svého zvolení prezidentem i v druhém funkčím období v té nejlepší psychické kondici. Osobnostně samozřejmě pořád jde o mstivého, nenávistného a samolibého dědka, ale také o dědka v nejlepší formě stran manipulace voliči nízkých intelektových pásem. Čtenáři Aeronetu a Parlamantních listů. Dokonale pozná, co se tomuto elektoriátu zalíbí, a je okamžitě připraven to použít ke zvýšení své popularity v očích jednodušších spoluobčanů. A udělá to, i kdyby kvůli tomu měla začít atomová válka. Tentokrát to opravdu přehnal.

Turecko bez přátel a teď zřejmě i bez milionů turistů. A za humny s islamisty a…

Ve Velkém Meziříčí prezident republiky vážně ohrozil bezpečnost naší země a její důvěryhodnost v očích partnerů NATO - vojenského bloku, bez členství v němž nejsme schopni vzdorovat ruskému vlivu. „Nesouhlasím s těmi, kdo jsou pro vystoupení z Evropské unie. Ale udělám všechno pro to, aby bylo referendum a aby se v něm mohli vyjádřit. A totéž k vystoupení z NATO,“ řekl na besedě s občany Zeman.

Ano, chápu, mezi NATO a EU nevidí (nechápe) jeho volič žádný rozdíl, v Parlamentních listech četl, že NATO jsou agresoři, a na Aeronetu taky. Takže je pochopitelné, že se mu bude líbit, že se „těm nahoře“ pan prezident staví, že raději nechá jeho - lid - rozhodnout, zda má země zůstat součástí západního civilizačního okruhu.

NATO by před Ruskem Pobaltí neubránilo, říká šéf sil USA v Evropě

Pan prezident si možná jen neuvědomuje, že podobně populistickými kecy před několika lety vyvolal Cameron Brexit, což nás bude stát nesmírné peníze. Pokud by se nakonec Zemanem navržené referendum o členství ČR v NATO konalo, bohužel nejde vyloučit, že by vyhrálo vystoupení z něj. Což by znamenalo urychlený pád naší země do Putinovy náruče. A tak vlastně nevím. Hraje si jen Zeman ve volební kampani s nejhloupějšími tématy, anebo by se mu v říši jím tak oblíbeného Putina líbilo?Klíčová slova: NATO, Zeman, česká republikaDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,670
22,540
28,700
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější