Pár tipů, kde a co ještě zavřít, aby se o svátcích nemuselo makat | Reflex.cz
nahoru

Pár tipů, kde a co ještě zavřít, aby se o svátcích nemuselo makat

Jana Bendová29. června 2016 • 07:41
Obchody na svátky zavřou.
Obchody na svátky zavřou.
• foto: 
Aljona83 (CC BY-SA 3.0)

My občané jsme cháska. Bloumáme o svátcích po supermarketech, propadáme konzumu, místo abychom vyrazili s rodinou na kolo a kochali se přírodou. Levicoví a lidovečtí zákonodárci nás proto chtějí převychovat, takový pěkný závazek si dali. Podle nového zákona budou muset velké obchody povinně zavřít o sedmi svátcích.

Velkokrámy nad dvě stě metrů čtverečních budou muset stáhnout roletu na Nový rok, 25. a 26. prosince, na Velikonoční pondělí, 8. května, 28. září, 28. října a na Štědrý den odpoledne.   

Hm, ale proč jen o těchto svátcích a jen ve velkých obchodech?! Nezůstali snaživí politici-osvětáři příliš při zdi? Je přece spousta dalších oblastí, kde je třeba zaměstnance ochránit před svátečním vykořisťováním a nás občany před nepatřičným trávením volného času. Navrhněme proto další profese a další oblasti vhodné k pracovní prohibici, v téhle zemi totiž dře kdekdo, svátek nesvátek. Už jsme to sice psali vícekrát, ale evidentně se dotčených profesí – na rozdíl od zaměstnanců velkoprodejen - žádný zákonodárce neujal.

Už je to tu zase. Co je na nákupech o svátcích tak zásadního?
Jana Bendová 21. října 2015 • 10:16

Už je to tu zase. Co je na nákupech o svátcích tak zásadního?

Je třeba zakázat sváteční provoz v malých prodejnách, v restauracích, hospodách, barech, hotelech, kostelech, na benzinkách, v teplárnách, elektrárnách, plynárnách, vodárnách, pekárnách. Světit den sváteční mají právo i policisté, hasiči, lékaři, lékárníci, zdravotní personál, sociální pracovníci, řidiči veřejné dopravy, piloti. Dosud makají a nesvětí rovněž zaměstnanci v televizích, rádiích, denících. A nezapomeňme na řemeslníky, kteří drží pohotovost, kdybychom si zabouchli dveře anebo nám prasklo potrubí. Také vojáci by měli mít volno, ba i hradní stráž, na pana prezidenta si o svátcích jistě nikdo nedovolí.

Konečně opravdová samoobsluha. Místo pokladních markujete svým mobilem

Sváteční ochranou i těchto profesí zabije moudrý zákonodárce jednou ranou i druhou mouchu zamýšlené regulace, totiž převýchovu nás občanů, konzumentů zmíněných služeb: nebudeme stonat, loupit, propadat konzumu, cestovat, čerpat benzín, svítit, topit, zabouchávat dveře, čučet na televizi, vysedávat po hospodách… zkrátka budeme způsobně sedět doma u svíček a rozjímat v rodinném kruhu.

Tak to má v hezkém zregulovaném státě být.

Ženy jen o víkendu? Obchodník-konvertita si islám vyložil po svém
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Svět rakve, fotbalu a lejzru aneb Od festivalu kýče a pragmatismu až k festivalu světel
PREMIUM X Šmejdi dál kasírují a důchodci se dál zbavují úspor. Český mincovní obchod se po třech letech nezměnil
PREMIUM X Zrcadlo českého národa: Karel Gott si v roce 1977 zvolil stranu hřiště. A vybral si špatně
PREMIUM X Jak na pazourek? Zkušený mistr řemesla vás naučí nejlepší řemeslné triky neandertálců
PREMIUM X Východ vrací úder: Počítačové hry válcují Hollywood a Češi jsou u toho

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější