nahoru

Německé šaríjské hlídky jdou před soud. Na základě zákona proti náckům

Jiří X. Doležal20. června 2016 • 17:00
Policie šarí’a
Policie šarí’a
• foto: 
Facebook/Shariah Police

Mimořádně pikantním shledávám ten detail, že muslimové, co se ve Wuppertalu vydávali za „hlídky šaríjské policie“ a korzovali po ulicích v oranžových „policejních“ vestách, jsou stíháni podle zákona přijatého proti neonacistům.

Jak informoval Gatestone Institute, soud v Düsseldorfu rozhodl o stíhání několika muslimů, kteří ve městě Wuppertal v roce 2014 začali po muslimské čtvrti obcházet v reflexních vestách s nápisem „Šaríjská policie“. Média věnovala věci hodně pozornosti, ale úředně se — kromě zadržení — těm výtečníkům nevěnovala pozornost. Přestože vynucování zákonů šarí’e nějakou bandou samozvanců — třeba že mají chodit ženy zahalené a že se nesmí kouřit — je v Německu opravdu nejen nepřijatelné, ale taky protiústavní. Přesto se mladým islámským aktivistům nic nestalo.

A je to tady! V Německu se objevily hlídky „šaría policie“. Spustilo to politickou a…

V květnu však düsseldorfský soud rozhodl, že se mládenci budou zodpovídat za svoje šaríjské předvádění před trestním tribunálem. Jsou obviněni na základě zákona, který zakazuje nošení uniforem na veřejných shromážděních. A je mi opravdovým potěšením, že tento zákon byl v Německu zaveden na obranu proti předvádění neonacistických domobran v samodělných uniformách, budících dojem, že jsou příslušníky nějaké ozbrojené složky. Muslimští extremisté vynucující šarí’u jsou tedy souzeni ne podle nějakých „protiislámských“ zákonů, ale podle zákonů, jež postihují totalitární projevy. A to je moc a moc dobře.

Jak správně bít manželku. Saúdský učenec dává návod

Na celou řadu projevů muslimů, kteří sami sebe sice nepovažují za radikály, ale přesto (například) chtějí zavádět právo šarí’a, je potřeba pohlížet a stíhat je jako úplně obyčejné extremisty libovolného politického či náboženského vyznání, kteří chtějí rozbíjet ústavnost. Kotlebova domobrana a šaríjská policie jsou plně srovnatelné, stejně nebezpečné anticivilizační fenomény a je dobře, že je přes tlak politické korektnosti v Německu netolerují ani muslimům.

Islámské právo šarí’a by sexuální obtěžování trestalo barbarskými tresty, které…Klíčová slova: šarí’a, Německo, islám, policieDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,890
22,920
29,760
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější