Když jde o popularitu, je Babiš i anarchista! Miliardář schvaluje krádež Kliniky | Reflex.cz
nahoru

Když jde o popularitu, je Babiš i anarchista! Miliardář schvaluje krádež Kliniky

Jiří X. Doležal3. března 2016 • 10:41
Když jde o popularitu, je Babiš i anarchista! Miliardář schvaluje krádež Kliniky
foto: Facebook/Klinika

Středeční tance kolem Kliniky ukázaly dvě věci, které jsou již dlouho zřejmé, ale které je dobře připomínat. První je naprostá zhoubnost ultralevice a její totální dezorientace v realitě. Druhou pozoruhodností je až kosmický populismus Andreje Babiše.

Andrej Babiš zahájil svou politickou kariéru vystupováním proti zlodějům, parazitům a ostatním lumpům, kteří nás všichni okrádají. Ve středu však odjel na nečekanou podpůrnou návštěvu k partě, která je ztělesněním parazitismu. Ve středu totiž vypršela Klinice smlouva – kromě materiální dotace od státu tomuto středisku, které se tak jmenuje proto, že se nachází v bývalé plicní klinice na pražském Žižkově.

Anarchisté však smlouvy nerespektují.

„Nedodržíme smlouvu, zůstáváme, protože nechceme nechat dům chátrat a je nesmysl, aby stát hledal jiné využití, když jedno už existuje. Dům ztělesňuje, čemu věříme a jsme ochotní dál problém řešit. Na policii nebudeme útočit, necháme ji, ať nás třeba vynese. Je ale na každém, jak se zachová, až tady policie bude. Uvidíme, kolik nás tady bude. Doufáme, že dost,“ sdělil idnesu  člen centra Jakub Hurt.
JXD: Anarchisté vyhrožují Řízkárně už i skrze mě! Asi mě nemají rádi ...
Vyjádření je okouzlující, dá se přeložit následovně: My se vám na nějaké zákony a vlastnická práva vy**reme. Když si obsadíme nějaký barák pro naši partu a knihovnu, kde půjčujeme Marxe (ale jenom kamarádům), znamená to, že je náš. Nezajímá nás, komu ve skutečnosti patří - protože jsme ho obsadili a naše parta ho užívá, je už smysluplně využit, a má nám zůstat. Pochopitelně zadarmo.

Takové komuniké ukazuje, že anarchisté z Kliniky se vůbec neorientují v našem právním systému, či ho nehodlají dodržovat, a chtějí vládu okupantů. Co si kdo pro sebe a své kamarády urve z erárního, má mu zůstat. Tedy přesný příklad parazitismu a zlodějiny, navíc povýšené na ideologii.

Osobností roku 2011 časopisu Time je účastník arabského jara. Ale i řecký anarchista a…
V této situaci - ve středu kolem poledního - přijíždí na Kliniku na víceméně podpůrnou návštěvu ministr, pod kterého státní majetek spadá - ministr financí Andrej Babiš. Přestože principy jsou pravým opakem všeho, co kdy hlásal a hlásá, dobře ví, že Klinika se mezi mladými a intelektuály těší nebývalé popularitě.

Tak proč se na ní trochu nezviditelnit, nezkusit tak do příštích voleb získat hlasy i mladých intelektuálů? Sympatizantů Kliniky a ultralevice vůbec je dost. Že tím popírá sám sebe, je Andrejovi úplně jedno, jde přece o hlasy, ne o čest! (Později se tedy opravil, konstatoval, že budova je v mizerném stavu, a nabídl squatterům najít alternativu, pozn. red.)

Ultralevice vrací úder: V neděli hořela policejní auta
Jiří X. Doležal 15. února 2016 • 03:50

Ultralevice vrací úder: V neděli hořela policejní auta
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,070
29,360
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější