Když jde o popularitu, je Babiš i anarchista! Miliardář schvaluje krádež Kliniky | Reflex.cz
nahoru

Když jde o popularitu, je Babiš i anarchista! Miliardář schvaluje krádež Kliniky

Jiří X. Doležal3. března 2016 • 10:41
Když jde o popularitu, je Babiš i anarchista! Miliardář schvaluje krádež Kliniky
foto: Facebook/Klinika

Středeční tance kolem Kliniky ukázaly dvě věci, které jsou již dlouho zřejmé, ale které je dobře připomínat. První je naprostá zhoubnost ultralevice a její totální dezorientace v realitě. Druhou pozoruhodností je až kosmický populismus Andreje Babiše.

Andrej Babiš zahájil svou politickou kariéru vystupováním proti zlodějům, parazitům a ostatním lumpům, kteří nás všichni okrádají. Ve středu však odjel na nečekanou podpůrnou návštěvu k partě, která je ztělesněním parazitismu. Ve středu totiž vypršela Klinice smlouva – kromě materiální dotace od státu tomuto středisku, které se tak jmenuje proto, že se nachází v bývalé plicní klinice na pražském Žižkově.

Anarchisté však smlouvy nerespektují.

„Nedodržíme smlouvu, zůstáváme, protože nechceme nechat dům chátrat a je nesmysl, aby stát hledal jiné využití, když jedno už existuje. Dům ztělesňuje, čemu věříme a jsme ochotní dál problém řešit. Na policii nebudeme útočit, necháme ji, ať nás třeba vynese. Je ale na každém, jak se zachová, až tady policie bude. Uvidíme, kolik nás tady bude. Doufáme, že dost,“ sdělil idnesu  člen centra Jakub Hurt.
JXD: Anarchisté vyhrožují Řízkárně už i skrze mě! Asi mě nemají rádi ...
Vyjádření je okouzlující, dá se přeložit následovně: My se vám na nějaké zákony a vlastnická práva vy**reme. Když si obsadíme nějaký barák pro naši partu a knihovnu, kde půjčujeme Marxe (ale jenom kamarádům), znamená to, že je náš. Nezajímá nás, komu ve skutečnosti patří - protože jsme ho obsadili a naše parta ho užívá, je už smysluplně využit, a má nám zůstat. Pochopitelně zadarmo.

Takové komuniké ukazuje, že anarchisté z Kliniky se vůbec neorientují v našem právním systému, či ho nehodlají dodržovat, a chtějí vládu okupantů. Co si kdo pro sebe a své kamarády urve z erárního, má mu zůstat. Tedy přesný příklad parazitismu a zlodějiny, navíc povýšené na ideologii.

Osobností roku 2011 časopisu Time je účastník arabského jara. Ale i řecký anarchista a…
V této situaci - ve středu kolem poledního - přijíždí na Kliniku na víceméně podpůrnou návštěvu ministr, pod kterého státní majetek spadá - ministr financí Andrej Babiš. Přestože principy jsou pravým opakem všeho, co kdy hlásal a hlásá, dobře ví, že Klinika se mezi mladými a intelektuály těší nebývalé popularitě.

Tak proč se na ní trochu nezviditelnit, nezkusit tak do příštích voleb získat hlasy i mladých intelektuálů? Sympatizantů Kliniky a ultralevice vůbec je dost. Že tím popírá sám sebe, je Andrejovi úplně jedno, jde přece o hlasy, ne o čest! (Později se tedy opravil, konstatoval, že budova je v mizerném stavu, a nabídl squatterům najít alternativu, pozn. red.)

Ultralevice vrací úder: V neděli hořela policejní auta
Jiří X. Doležal 15. února 2016 • 03:50

Ultralevice vrací úder: V neděli hořela policejní auta
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Babiš v důsledku demonstrace na Letné definitivně ztratil autoritu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější