nahoru

Kouření: Co vám je do mého zdraví?

Jiří X. Doležal11. prosince 2015 • 07:00
Ilustrační foto
Ilustrační foto
• foto: 
Profimedia.cz

Boj proti kouření, jehož klíčová bitva právě probíhá ve Sněmovně, je nejčistším socialistickým reliktem, který můžeme v současné době na světě najít. V ničem jiném se současná euroamerická televize nepodobá socialismu víc.

Především - ani v nejmenším nezpochybňuji, že kouření škodí zdraví. A plně souhlasím s tím, aby zaměstnanci pracující v zakouřených hospodách dostávali rizikové příspěvky, případně aby byly kuřácké hospody samoobslužné. To je však vše, co jsem ochoten uznat - další současné snahy státu znemožnit mi, abych si s přáteli zakouřil v restauraci, považuji za větší projev fašizace společnosti, než je Blok proti islámu.

Argumenty pro povinně nekuřácké hospody jsou liché a ze své podstaty socialistické. Pokud máme kuřáckou restauraci, která je samoobslužná a kde si hosté chodí pro pití do vedlejší (nekuřácké) místnosti oddělené dveřmi, jde o plně legitimní a prospěšné zařízení, které svým uživatelům přináší zábavu a užitek, a stát nemá nejmenší důvod ani právo takové chování zakazovat. Nemá na to morální nárok - občané nejsou nezletilé děti, které je potřeba vychovávat. Stát vytvářejí občané, ne že stát řídí občany!

Pokud se chci s přáteli sejít v prostředí, kde se kouří a kde není násilně držen žádný nekuřák, je moje kouření ve skupině mým lidským právem. Stát to však odmítá respektovat, a chová se jako socialistický diktátor, co chce vychovávat lid. Lid ovšem vymizel s pádem komunismu, nyní zde žijí spíše lidi, a těm nemají státní úředníci v privátních věcech co kecat do života. Přesto se o to snaží, jako by se naše úřady ještě nezbavily pocitu, že Strana a Stát vědí všechno lépe než obyčejní mendíci. Rozuměj občané.

Kuřáci, jděte se vycpat aneb „Pokud se Vám nelíbí nekuřácká hospoda, nechoďte do ní“
Kuřák je dobrý občan
Jana Bendová 8. prosince 2015 • 15:47

Kuřák je dobrý občan

V Británii si kuřáci možná nezakouří ani venku, jedině e-cigarety

Úplným vrcholem socialistické buzerace je pak diskutovaný zákaz užívání elektronických cigaret v nekuřáckých prostorech. Tabáková či marihuanová cigareta kouří a smrdí okolí. Elektronická cigareta okolí nezatěžuje ani v nejmenším. Přesto ji chtějí zakázat - čistě jako buzeraci, bez jediného racionálního důvodu.

Proto bych chtěl ctěné pány poslance, zde reprezentující stát, jednoznačně požádat: Mějte na paměti, že jste páni poslanci, nikoliv soudruzi poslanci, a že máte reprezentovat vůli lidu, ne ten lid vychovávat. Doby, kdy soudruzi z UV museli myslet za nás, nechte spát - a nechte na lidech, v kterých hospodách majitel kouření zakáže, a ve kterých ne. Alespoň tuhle svobodu nám v této sluníčkářsko-byrokratické době nechte!

 Klíčová slova: koureni, restaurace, cigareta


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější