nahoru

JIŘÍ X. DOLEŽAL: Zeman vulgárně nadával v Hovorech z Lán: Hlásí se alkoholická demence?

Jiří X. Doležal 2. listopadu 2014 • 18:48
Miloš Zeman
Miloš Zeman
• foto: 
ČTK

Už výroky Miloše Zemana na návštěvě v Číně dávaly jistou pochybnost o jeho plném duševním zdraví. V nedělních Hovorech z Lán prokázal, že se něco skutečně děje, a že se pan prezident přestává elementárně kontrolovat.

Pan prezident mluvil z titulu své funkce - Hovory z Lán nejsou rozhovorem s privátní osobou, ale s prezidentem - a mluvil do veřejnoprávního média. Tedy - media veřejné služby, ale to je tak nelibozvučné, že to používám nerad. A mluvil před desátou večer.

Nechci hodnotit obsah, ale pouze formu. Pan prezident hovořil například o Pussy Riot. A třikrát přitom na plnou hubu, v prezidentském projevu a na veřejnoprávním rozhlase jejich název přeložil a řekl rozkošné slůvko k**da. A pak dodal, že se nebude zastávat k**ev. Nešetřil ale svalnatými výroky ani na adresu naší vlády. Ta zase zk**vila služební zákon. Když jej moderátor upozornil na přemíru sprostých slov, prezident odpověděl, že se inspiroval Karlem Schwarzenbergem, který je taky samý h**no.

Audiozáznam celých Hovorů z Lán si poslechněte zde:

 

Vysvětlení jsou dvě, a obě pravděpodobně souvisí s alkoholem. Buď byl Zeman opilý. To by byla ta lepší varianta. Anebo se u něj začala projevovat alkoholická - a možná i vaskulární - demence. Už jeho výroky v Číně byla daleko za hranicí zdravého rozumu. Dušičkový prezidentský h**nopád na veřejnoprávním rozhlase byl takový, že se jako psycholog přimlouvám za co nejrychlejší hloubkové psychiatrické vyšetření pana prezidenta. Vše, co na Dušičky říkal do mikrofonu, indikuje nástup alkoholové demence.Klíčová slova: reflex, zeman


E15
Nejčtenější