nahoru

VILIAM BUCHERT: Haškův směšný puč v ČSSD nejvíce nahrává Andreji Babišovi

Viliam Buchert28. října 2013 • 09:04
První místopředseda Michal Hašek, předseda Bohuslav Sobotka a šéf poslaneckého klubu Jeroným Tejc. Vedení ČSSD je v rukou „mladíků“ z jižní Moravy.
První místopředseda Michal Hašek, předseda Bohuslav Sobotka a šéf poslaneckého klubu Jeroným Tejc. Vedení ČSSD je v rukou „mladíků“ z jižní Moravy.
• foto: 
Profimedia.cz

Místopředseda ČSSD Michal Hašek je bratrovrah i sebevrah současně. Puč, který zosnoval proti Bohuslavu Sobotkovi, nejvíce nenahrává jemu a Miloši Zemanovi, ale Andreji Babišovi. Situace před volbami byla totiž diametrálně jiná.

Hašek je typickým produktem stranické politiky – vždy připravený v zákulisí spáchat cokoli, jen aby posílil svoji pozici. Svým způsobem je navíc zákeřný a neschopný domyslet důsledky svých kroků. Léta čekal na příležitost, jak se chopit v ČSSD moci. Bláhově si myslí, že právě nastala. Ano, může mu to krátkodobě přinést vítězství, ale jeho stranu to na dlouhou dobu poškodí a nakonec i jeho samotného včerejší puč smete.

Michal Hašek je navíc velmi podobný Sobotkovi. Ani on nedokáže přitáhnout masy voličů, a pokud bude stát v čele sociálních demokratů, bude se strana dál drolit a příští volební výsledek lze očekávat jako nelichotivý. Hašek se opřel o sílu a autoritu prezidenta Miloše Zemana (ten ihned pochopil, že vlastní stranu, Zemanovce, po volebním výprasku, už nepotřebuje), jenže oba narazí na novou politickou sílu – Andreje Babiše.

Pokud bude Babiš postupovat takticky a chytře, může svým postupem vmanévrovat ČSSD do obrovských problémů, které by mohly vést až k dalším předčasným volbám. A v nich by socialisté vedení Haškem nevyhráli. Babišovi stačí, aby nechal ČSSD sestavovat vládu bez jeho pomoci. Ta pak bude slabá (účast TOP 09 a ODS se dá také vyloučit) a hlavně bude muset počítat s komunisty. I to nahraje Babišovi.

Možná se dnes směje Michal Hašek a Miloš Zeman, ale včera se směšným pučem v ČSSD potvrdilo, že skutečným vítězem voleb je Andrej Babiš. Ten se může připravit na nové rozdávání koblih.

Sobotkův konec už je tady, ČSSD ničí sama sebe
Jan Jandourek 27. října 2013 • 19:54

Sobotkův konec už je tady, ČSSD ničí sama sebeDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,970
22,760
29,200
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější