nahoru

STANISLAV DRAHNÝ: Velký návrat lidovců

Stanislav Drahný 26. října 2013 • 17:51
Volební štáb KDU-ČSL
Volební štáb KDU-ČSL
• foto: 
Michal Novotný

Lidovci ve volbách uspěli a opět se navrací do parlamentu. Předseda strany Pavel Bělobrádek už za to v televizi poděkoval voličům, rodině i Bohu.

Dobrý výsledek dosáhla strana nejen ve své tradiční baště na Moravě, ale i v Praze. Dost možná jim k tomu dopomohl dobře zvolený pražský lídr, kterým se stal Daniel Herman, bývalý ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů.

V prvním povolebním rozhovoru předseda KDU-ČSL řekl, že jeho strana nepodpoří vládu, která by závisela na hlasech komunistů. Zrovna tak prý lidovci nehodlají spolupracovat s Úsvitem přímé demokracie Tomia Okamury. Říci to asi mohl klidně, koaliční potenciál jeho strany je značný a je pravděpodobné, že jen málokterá budoucí koalice se bez odhadovaných 14 lidoveckých hlasů obejde.

Stanislav Drahný


Klíčová slova: volby, Tomio Okamura, lidovci


Česko bez prezidenta?

Miloš Zeman je v nemocnici a detaily o jeho zdravotním stavu zůstávají tajné. I přes to vydala ÚVN informaci, že prezident není schopen vykonávat pracovní povinnosti.

Indispozice hlavy státu může ztížit povolební vyjednávání a formování nové sněmovny a vlády. Navíc se ukazuje, že prezidentovo okolí nejedná čestně a vyvstává podezření, že kancléř Mynář a lidé okolo něj porušili zákon.

Co se stane když prezident nemůže vládnout? Jsou oprávněné důvody pro zbavení Zemana funkce? Jak se k prezidentovi chová jeho okolí?


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější