nahoru

PAVEL ŠAFR: Vítejte v Babišistánu. Vyhrála destrukce a prachy

Pavel Šafr26. října 2013 • 15:30
Andrej Babiš
Andrej Babiš
• foto: 
Pavel Hofman

Je to již jasné. Volby vyhrála destrukce demokratického systému, destrukce liberálního státu.

Miloši Zemanovi se podařilo rozložit a zničit Českou stranu sociálně demokratickou, která vyhrála volby tak neslavně, že to lze označit za výprask. Zeman sobě nepomohl a zemi uškodil. Naopak kraluje Andrej Babiš, který udělal největší ale i nejúspěšnější investici své podnikatelské kariéry. Měl nejlepší kampaň, nalil do svých ambicí nejvíce peněz a postaral se důsledně o to, aby mu nestáli v cestě novináři.

Je možné pořád dokola opakovat, jak pravice selhala. Jistě že udělala mnoho velkých chyb. Ale to, co čteme ve volebních výsledcích je mnohem více selhání národa, který nemá ponětí o demokracii, nevyznává téměř žádné opravdové hodnoty a neváží si vlastní svobody. A pak jde o výsledek selhání drtivé většiny novinářů, kteří rezignovali na veřejnou službu. Každopádně neutralizace hlavních deníků v zemi se Babišovi velmi vyplatila.

Volby legitimizovaly převrat, který tu jakýmsi omylem vyrobil doktor Ištván s plukovníkem Šlachtou a který dovršil Miloš Zeman.

Vítejte v Babišistánu.

VILIAM BUCHERT: Směřujeme k zcela roztříštěné politické scéně
Viliam Buchert 26. října 2013 • 15:15

VILIAM BUCHERT: Směřujeme k zcela roztříštěné politické scéněKlíčová slova: babiš, zeman, volby, komentářeDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,970
22,770
29,200
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější