nahoru

MARKÉTA LUKÁŠKOVÁ: Akce Narciska pro Klause: Jiří X.Doležal je ještě větší narcis, než Václav Klaus

Markéta Lukášková 19. ledna 2013 • 10:09
Vůdce Jiří X. Doležal
Vůdce Jiří X. Doležal
• foto: 
Jan Ignác Říha

Ve světle událostí posledních týdnů zbylo málo pozitivního, co by veřejnost mohla a chtěla říct o Václavu Klausovi. Prezident je nyní v pozici toho, co zavinil i to globální oteplování, jehož existenci vyvrací.

 

Jednu věc mu ale musí přiznat k dobru i jeho největší odpůrce – Václav Klaus rozhodně není populista. Jediný, komu se snažil svými názory a postoji zalíbit, byl vždycky jen on sám.

 

Proto je velice jednoduché a laciné, když se kdokoliv snaží jakkoliv Klause shodit a udělat si z něj legraci, protože za ním poběží dav. A přesně toho se dopustil můj kolega Jiří X.Doležal. Akcí Narciska pro Klause definitivně potvrdil, že image nezávislého novináře vzbuřujícího se proti konvencím a nehledícího na mínění okolí, je fakt jen taková cool skořápka pro ty, co ho čtou a chtějí se cítit alternativně.

 

Doležal udělal pro zvýšení své upadající popularity vyhořelého novináře tu nejstrašnější věc. Pobídl dav, ať ho následuje v akci Narciska pro Klause. Přinesme si na náměstí Jana Palacha narcisku a rozlučme se s Klausem. V čele průvodu bude stát JXD jako hlavní organizátor akce. Lid k němu bude zbožně vzhlížet. To je on, ten nonkonformní hrdina a buřič.

 

Ve skutečnosti je to ale jen člověk, co si potřebuje dokázat, že je pořád stejně boží, jako před lety a obdivné ohlasy členů shromáždění mu toto potěšení poskytnou. Je vlastně takové typicky české, že akci Narciska pro Klause organizuje člověk, který je ještě větším narcisem než sám náš pan prezident. 

 Klíčová slova: rxrx, marketalukaskovaDiskuse ke článku