nahoru
Politický diář Petra Koláře

TluTlu 2012: za pravicové hodnoty ODS!

Petr Kolář 1. listopadu 2012 • 06:00
Petr Tluchoř
Petr Tluchoř
• foto: 
Petr Topič / iDNES / Profimedia.cz

Na konci každých voleb bývá nejsmutnější, že jsme nuceni ještě několik dlouhých týdnů či měsíců sledovat plakáty se zhusta nesympatickými tvářemi politiků a jejich leckdy obskurními sliby.

Naštěstí i tato stinná stránka jakýchkoli voleb občas přináší zábavné momenty. V Praze 4 jsou například dodnes k vidění billboardy herce Tomáše Töpfera, který prohrál boj o obhajobu křesla v Senátu. „Druhé kolo rozhoduje! Děkuji,“ hlásá Töpfer z plakátu vylepeného před rozhodujícím střetem. Není zač!

 

Trvalo to sice pět let, ale ti dva by k sobě konečně opět mohli najít cestu. Když v roce 2007 bojoval premiér Mirek Topolánek za svůj tzv. reformní balík a trio kverulantů z řad ODS se mu ho snažilo shodit s poukazem boje „za program ODS“, patřil tehdejší šéf poslanců Petr Tluchoř k největším úderníkům na Topolánkově straně. Kruh se tedy uzavírá. Vzhledem k tomu, že jak dva z tehdejších (Tlustý, Schwippel), tak trio nynějších kverulantů (Tluchoř, Šnajdr, Fuksa) pochází ze Středočeského kraje, mohli by se po letech třeba potkat u Kolína a začít za „pravicové hodnoty ODS“ konečně bojovat společně. Název TluTlu 2012 se pro takovou formaci přímo nabízí.

 

„Chlapi, Janoušek může bejt nemocnej třeba do Vánoc! Vám je to jedno – aby Janoušek třeba chcípnul, když nebude mít na doktora. Hergot, když neumíte pomoci Janouškovi, tak jak mám vědět, že pomůžete mně? Dneska Janoušek a zejtra deset jinejch!“ Jakkoli se to zdá neuvěřitelné, nepocházejí zmíněné věty z rokování vlivných občanských demokratů, nýbrž z historického seriálu Zlá krev, který v těchto dnech reprízuje Česká televize.

 

Před branami vily opravdového Romana Janouška viděli „všímaví sousedé“ v posledních dnech parkovat spoustu zajímavých aut. Nejen ta s poznávacími značkami psanými na pražský magistrát. Ale třeba i to, do jehož kufru si šel podle dokumentace bulváru Petr Tluchoř pro svazek pětitisícovek při oslavě lednových narozenin Ivana Langra v baru Mazanej Králíček.

 

Velice mazaní jsou i komunisté. Hned po krajských volbách sice vystřelili, že pošlou do boje o Hrad vlastního kandidáta Remka, poté si to však rozmysleli. Přece jen je lepší držet socialisty v šachu ve stylu: záleží, jak se k nám budete chovat. Pokud ošklivě, podpoříme Miloše Zemana a váš Jiří Dienstbier bude v loji. Víc, než si myslíte.

 Klíčová slova: rxrx, petrkolar, tluchor


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější