nahoru
Poznámky ze sklepa

Jen si hulte, demence čeká

Adéla Knapová 29. srpna 2012 • 10:33
Marihuana
Marihuana
• foto: 
Profimedia.cz

A je to tady, můj drahý kolega JXD se mnou už do smrti nepromluví, maximálně po mně mrskne nějakou nevýznamnou zkamenělinu, ale je to tak: výsledky osmatřicet let trvajícího výzkumu účinků kouření marihuany na lidský organismus ukázaly, že negativně ovlivňuje inteligenci.

 

A čím dřív uživatel s marihuanou začne, tím víc a nevratně si mozek poškodí. Nejen že rychleji a víc zapomíná a nedokáže se koncentrovat, ale hlavně si významně snižuje inteligenci (pro kuřáky marihuany: to, co se značí písmenky IQ).

 

Teze, že marihuana užívaná po malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství, padla k zemi jak podťatá rostlinka živená světlem lampy ve skříni. Autoři studie ze dvou významných univerzit King's College a Duke University, na níž upozornil web britského Guardianu, téměř čtyřicet let měřili a sledovali víc než tisíc lidí z novozélandského města Dunedin, narozených v sedmdesátých letech minulého století, což není zanedbatelný vzorek.

 

Vzhledem k tomu, že ČR patří z hlediska prohulenosti (nejen mládeže) marihuanou k evropské špičce, vysvětlují se mnohé společenské jevy zasahující i do takzvané vrcholné politiky, jež nás v čím dál větší míře obklopují a snižují kvalitu našich životů.

 

Koneckonců mnozí politikové se rádi přiznávají ke cool faktoru, jímž v dnešní době zkušenost s marihuanou je. Teď už není třeba kroutit hlavou nad vším tím marasmem a absurdnostmi; od omezenců s nastupující demencí zázraky čekat nemůžeme.

 Klíčová slova: adelaknapova, rxrx


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější