nahoru

Facebook škodí! Souhlasíte, nebo nikoliv? Podívejte se, co si o tom myslí pražští středoškoláci!

Miloš Čermák 11. září 2011 • 17:29
Facebook škodí! Souhlasíte, nebo nikoliv? Podívejte se, co si o tom myslí pražští středoškoláci!
foto: Miloš Čermák

Shromažďování citlivých údajů, kyberšikana, deformace mezilidských vztahů. A proti tomu možnost komunikovat s kýmkoliv na světě, nalézat ztracené známé či šířit své názory. To jsou negativa a pozitiva Facebooku z pohledu dnešních teenagerů.

Minulý týden se na pražském gymnáziu Na Vítězné pláni konal debatní klub právě na téma "Facebook škodí". Nešlo ovšem ani tak o konkrétní názor na sociální sítě.

 

Cílem klubu je naučit studenty diskutovat, formulovat argumenty, polemizovat s opačnými názory. V samotné debatě ostatně zastávali názor, který si předtím vylosovali.

 

Ale ještě dřív museli formulovat všechna "pro" a "proti" k danému tématu. Dobře to ilustruje to, co si dnešní teenageři o Facebooku myslí a jaký na něj mají názor. Podívejte se!

 

 

Jak debata dopadla? A co si studenti skutečně myslí? To se dozvíte v článku, který připravujeme do tištěného Reflexu. Ale zajímá nás i váš názor. Hlasujte přímo zde v anketě, případně diskutujte na facebookové stránce Reflexu.

 

 

Anketa
Kdybyste se museli jednoznačně rozhodnout, souhlasili byste s výrokem "Facebook škodí"?
Ano
68.4%
1186
Ne
31.6%
548Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější