nahoru
Premium Komentáře

Karel Steigerwald: Vejtaha, který lže, je ideální kandidát

Karel Steigerwald 22. ledna 2023 • 14:00
Karel Steigerwald: Vejtaha, který lže, je ideální kandidát
foto: Blesk:ROBERT KLEJCH / CNC Robert Klejch

Studujte Babišův povolební projev. Je to něco jako Komunistický manifest. Stojí v něm: Svět obchází strašidlo oligarchů.

Babiš zvítězil v Uzbekistánu a Kuvajtu. Stačilo pár hlasů, víc českých voličů tam není. Jinde nevyhrál, ale potřeboval to. Tak předvedl radost z vítězství i doma, oni si lidi, ti blbci, nevšimnou. Podle staré poučky šíbrů: „Nikdy nepřiznávej chybu, natož porážku. Buď vždy vítězem. A útoč, útoč, útoč. Minusy předělej na plusy.“

Pronesl krvežíznivý projev, jako už pronesl stokrát. Samochválou se nesmí šetřit, o konkurenci se musí naopak lhát co nejvíc, byť by sklidil sebevětší výsměch. Vejtaha, který lže, je ideální kandidát. Najdou se vždy voliči, kteří za ním půjdou. Pro ostatní sepsal jakýsi přehled důvodů, proč se nikdy prezidentem republiky stát nemůže a nesmí.

Masaryk a chvástal

Představte si, že by se TGM vychloubal voličům: „Já jsem nic neukradl, všechno je to kampaň kartelu korupčníků.“ Že by se vytahoval: „Vše dobré ve státě a pro lidi jsem udělal já.“ Že by se chvástal: „Já nikdy nelžu a za mé vlády nebyla žádná korupce.“

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější