nahoru
Premium Komentáře

Karel Steigerwald: Bez ruské páté kolony se neobejdeme

Karel Steigerwald 10. prosince 2022 • 17:25
Ilustrační kresba
Ilustrační kresba
• foto: 
Marek Douša

Rusové překvapili. Že stanou na prahu světové války, nikdo nečekal. Ale měl. Putin nedělá nic nového, pokračuje v politice se staletou tradicí. Okolí Ruska mohlo by o tom mluvit dlouho. Jediný pohyb, který se v Rusku uznává, je expanze všemi směry, protože tam žije nepřítel. Nejvyšší hodnotou Rusů je imperialismus, dokonce i imperialismus neúspěšný, což ten ruský většinou je. Cítí se v něm dobře. Rusové se vždy dělili na prozápadní a provýchodní. Ti provýchodní ctili ruskou duši, ti prozápadní hodnoty Západu – v jejich podání. Demokracii, svobodu, toleranci, skepsi a jiné dekadentní svinstvo. Takový souboj k pokroku v Rusku nikdy vést nemohl.

Lépe jsme na tom jen o chlup. I my často vidíme na Západě zlo, v Moskvě bratry Slovany. Nebo přinejlepším říkáme, že je síla východní a síla západní, kdežto my jsme uprostřed a bereme si z obou směrů moudře to dobré. Jazyk chce dodat, že omyl. To zlé.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější