nahoru

Karel Steigerwald: Padělatel vlastních podpisů aneb Nová Babišova soudní pirueta

Karel Steigerwald 12. listopadu 2022 • 13:00
Karel Steigerwald: Padělatel vlastních podpisů aneb Nová Babišova soudní pirueta
foto: Blesk:FOTO: Jiří Koťátko / CNC

Babiš prý zdržuje proces tím, že dosud nedodal potřebné vlastnoruční podpisy soudnímu znalci. Obhajoba podle Babišova advokáta není skutečně rozhodnuta, zda podpisy Babiše soudnímu znalci dodá nebo ne. Napřed bude řešit právní otázky spojené s tímto doplněným dokazováním. Poskytnutí vzorků klientovi nedoporučuje. Obžalovaný nemůže být k provedení zkoušky písma jakkoliv nucen, uvedl mluvčí pražského státního zastupitelství Cimbala.

Není mi jasné, proč ty vzorky od Babiše vyžadují. Existují jistě stovky Babišových podpisů na státních úřadech, v podnikání i v politice, které byly zhotoveny před svědky a prokazatelně Babišovi patří. Ty si soud může bezpochyby vyžádat a předat je soudnímu znalci, aniž by se Babiše ptal. Nebo už jsme tak daleko, že obžalovaní rozhodují, jaké důkazy soud může použít a jaké ne?

 

Babiš sám může soudu předložit jakékoliv své podpisy změněné v jeho prospěch. Divím se, že to dosud neudělal. Otevřel by tím další vleklé vyšetřování, zda je padělatelem vlastních podpisů nebo zda se jen neumí podepsat pokaždé stejně.

A proto asi byla tato nová Babišova pirueta nasazena. Prodlužovat, protahovat, zatemňovat. Oslepit soudní znalce. Nerozumím, proč mu to soud trpí. Nebo rozumím, ale pak jsem zděšen.

Video se připravuje ...
Kandidáti na prezidenta: Andrej BabišVIDEO Videohub
Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější