nahoru
Premium Komentáře

Bohumil Pečinka: Dobrá zpráva o svatbě Ovčáčkově

Bohumil Pečinka 9. listopadu 2022 • 18:00
Ilustrační kresba
Ilustrační kresba
• foto: 
Marek Douša

„V novinách čtu dobré zprávy stále nejraděj’. Je to návyk od dětství, dnům dát spád a děj,“ napsal v písni Olympiku s názvem Jako za mlada velký český textař Pavel Vrba. V těchto dnech by si nejspíš vybral zprávu o svatbě prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka.

Zpráva deníku Blesk dále pokračuje tím, že Ovčáček si vzal ukrajinskou uprchlici, které po začátku války na Ukrajině poskytl ubytování. Dvě dobré zprávy hned na úvod, to je velká věc. S dobrými zprávami by se to však nemělo přehánět. Jak věděl už Jaroslav Hašek, s dobrem je to jako s pivem. Když s tím člověk začne, neví, kdy skončit.

Tklivé žalmy

O Jiřím Ovčáčkovi jsme celé měsíce neslyšeli. Vzpomínky v posledním roce jsou vlastně jen dvě. Jednak ho krátce po volbách kritizoval expremiér Babiš za jeho poplašné zprávy na sociálních sítích. Novopečený katolický konvertita Ovčáček to začal hodně přehánět se svou novou vírou a v době prezidentovy nemoci zveřejňoval na oficiálních účtech Hradu tklivé žalmy.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější