nahoru
Premium Komentáře

Jaderné mlžení jako taktika. Rusko vrhá na Ukrajinu kanónenfutr a vyhrožuje Západu

Jan Marša 7. října 2022 • 16:00
Jen menší procento povolanců mobilizaci odmítá, většina poslušně na vojenský komisariát přijde a nechá se bez velkého nadšení odvést
Jen menší procento povolanců mobilizaci odmítá, většina poslušně na vojenský komisariát přijde a nechá se bez velkého nadšení odvést
• foto: 
Aleksandr Kondratuk / Sputnik / Profimedia

Mobilizace a jaderné zbraně jsou teď dvě ústřední témata války na Ukrajině. Jaké má Rusko možnosti? Může spoléhat na masu mizerně vycvičených záložníků a vyplatí se mu použít jadernou zbraň?

Problém je ve stálém utvrzování, jak je situace dobrá, a vlastně tak ve všeobecně rozšířeném lhaní. Systém je tím prolezlý shora dolů,“ prohlásil v propagandistickém pořadu ruské státní televize Solovjev Live Andrej Gurulev, generál v záloze, poslanec a člen vojenského výboru ruské Státní dumy.

Šlo o ostrou kritiku mířící úplně nejvýš, ale nejásejme. Tentýž člověk ve stejném pořadu před časem hřímal, aby Rusko poslalo na britské ostrovy jadernou pumu. Jde o dnes poměrně rozšířenou kritiku Vladimira Putina a jeho okolí z ještě bojechtivějších pozic, než je on sám. A je to také známka, že situace pro Rusko nevypadá vůbec dobře.

Ukrajina dál vytlačuje ruské jednotky na Donbasu a v krizové situaci je skupina vojsk na pravém břehu Dněpru v Chersonu a okolí, kde je kvůli neustálému ostřelování problém se zásobováním. Zachránit to mají dvě věci – mobilizovaní vojáci a umělé vytváření nejistoty kolem použití jaderných zbraní.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější