nahoru
Premium Komentáře

Labutí píseň cenových kouzelníků. Obchodníkům se brzy ztíží praxe uvádění falešných cen

Jiří Štefek 27. září 2022 • 06:20
V mnoha případech přestane platit okřídlené „nechci slevu zadarmo“
V mnoha případech přestane platit okřídlené „nechci slevu zadarmo“
• foto: 
ČTK / zastupovaní fotografové / Ramík Drahoslav

Majitelům obchodů či prodejcům, kteří lákají zákazníky na slevy a při výpočtu těchto slev nemají vždy úplně čisté „obchodní svědomí“, se začíná blýskat na horší časy. Ve sněmovně míří ke schválení předloha, podle níž budou muset u zlevněného zboží udávat i cenu, za niž ho prodávali v předchozím období.

V mnoha případech tak přestane platit ono okřídlené a již zlidovělé rčení, které říká, že „nechci slevu zadarmo“. V praxi už ho na vlastní kůži asi zažil kdekdo. Přišel do obchodu a u regálu ho zaujala či přímo do očí praštila cedulka, která anoncovala u příslušného zboží nemalou slevu. Člověku se zrychlí dech i tep a říká si: „Byl bych blbec, kdybych to nekoupil, když je to tak levný.“ A pokud dotyčný výrobek opravdu shání a potřebuje, tak to vzrůšo je ještě intenzívnější a schopnost odolat super ceně citelně klesá.

Cenová ekvilibristika

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.


Klíčová slova: slevy, zákon, komentáře, ceny, akce, zboží, prodejny


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější