nahoru

Karel Steigerwald: Reaganovy hvězdné války na Putina

Karel Steigerwald 22. března 2022 • 06:30
Ilustrační kresba
Ilustrační kresba
• foto: 
Marek Douša

Putin objevil tajemství jaderného vyděračství bez hranic. Doposud platilo, že jaderné zbraně nepoužijeme, protože je máte i vy. Ani za vypjatých krizí mezi USA a SSSR (berlínská zeď, sovětské rakety na Kubě, vietnamská válka), žádná ze stran atomovou zbraní neharašila. Obě kolem nich chodily po špičkách. Dobře věděly, jakého satana chovají v silech.

Poslední věrozvěst

Putin tuto zdrženlivost otočil v agresi. Mám jaderné zbraně, ustupte mi z cesty, nebo je na vás vystřelím, křičí. Jako každý ničema rozumí mentalitě demokratických států dobře. Ustupujete a on zesiluje krutost, kašle na dohody a smlouvy, střílí do civilistů, do dětí, vyhrožuje státům v okolí. Chcete jadernou válku? Prosím, prst na spoušti už mám, ryčí. Chová se, jako by měl jaderné zbraně jen on. Nepřítele zničí i za cenu zničení Ruska, usmívá se. A nikdo mu neodpoví: My máme pět prstů na pěti spouštích, Putine.

S brutální politikou má úspěch. Ví, že Západ je shnilý a že Rus vydrží každé utrpení. Ukrajinu chce dobýt s nejstrašnějšími následky, aby si každý stát, který je na řadě, rozmyslel, jestli se bude bránit. A na řadě jich je dost. Až je Putin obsadí, Rusko se stane první velmocí světa. Toto blouznění je hloupé, jenže v Rusku se mu nikdo nesměje. Tam ho považují za přirozené právo a úděl Ruska. Nikdo jiný se nepostaví zvrácené demokracii. Říkají si třetí Řím, nový Jeruzalém, Moskva, matka proletariátu či Stalin, otec pracujících. Putin je poslední věrozvěst v těchto náboženských orgiích.

Problém šílené sekty

Premium

Přečtěte si článek s předplatným Premium Plus

Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Reflex.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější