nahoru

Karel Steigerwald: Skartace na Hradě, Piráti rozkládají koalici v Plzni

Karel Steigerwald 6. února 2022 • 14:50
Ilustrační kresba
Ilustrační kresba
• foto: 
Marek Douša

Už se zase rodí staré historky, pro českou politiku tolik hanebné. Na Hradě skartovali tajnou zprávu k Vrběticím! Vyšlo to najevo, když policie chtěla prozkoumat, zda na listinu nesahal někdo, kdo nesmí, což je jen jiný výraz pro neprověřeného Mynáře a spol. Hemží se jich na Hradě dost. Policie nic nevyšetří. Listinu omylem na Hradě skartovali podle zákona. Tak zní zpráva z médií.

Pokud by byla pravdivá, šlo by o zločin, který by Hrad přežít nesměl. Nejasná zpráva vyvolává polemiku plnou dohadů, co ta třaskavina vlastně znamená. Nikdo nic neví, nikdo se nic nedozví a o to nic se povedou až do zapomnění zprávy vleklé spory. Tak to známe z mnoha senzačních případů z minulé doby, které ji dostatečně zasvinily. Tomu se dá čelit jen tak, že kompetentní policie rychle a nemilosrdně případ skartace na Hradě vyšetří, pak ho pošle k soudu a i ten bude konat včas.

Kdo za to ručil?

Premium

Přečtěte si článek s předplatným Premium Plus

Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Reflex.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější