nahoru

Covid-19 ať konečně léčí doktoři a politici se přestanou podřizovat diktátu farmaceutických firem

Adéla Knapová 24. ledna 2022 • 15:30
Covid-19 ať konečně léčí doktoři a politici se přestanou podřizovat diktátu farmaceutických firem
foto: Martin Straka

Lékaři a odborná veřejnost se začínají čím dál častěji scházet a vyměňovat si zkušenosti s covidem-19 a jeho léčbou. Hlavně praktici se to nemají kde jinde dozvědět. Ani Fialova vláda ale nesebrala odvahu přiznat, že se nový koronavirus léčit dá. Tento fakt by totiž znamenal konec povinného očkování.

O víkendu se ve Slavonicích konalo neformální setkání lékařů, odborníků a laické veřejnosti na téma covid-19. Už podruhé je iniciovaly pedagožka a podnikatelka Kateřina Smejkalová a lékařka Veronika Kovář Matejová. Důvod byl jediný – jim samotným podobná platforma, kde by šlo o fakta a realitu, ne o politické postoje (ať již pro, nebo proti očkování), ­chyběla.

„Už máme dost toho, být atomizováni a postaveni proti sobě. Je načase se zase spojit a naslouchat si. Poslouchat ty, kteří o covidu z praxe něco vědí. A vědí toho hodně. Je podle nás důležité uvědomit si, že v obavách o své svobody i zdraví nejsme každý sám, že je nás hodně,“ říká Kateřina Smejkalová.

Zradit Hippokratovu přísahu

Premium

Přečtěte si článek s předplatným Premium Plus

Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Reflex.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější