nahoru

Lyžování sice není sport, ale pravicové je pořádně

Jan Studnička 12. ledna 2022 • 18:00
NoviNářek 9: Lyžování sice není sport, ale pravicové je pořádně
• video: 
Reflex.cz

Václav Klaus kdysi velice slavně prohlásil, že lyže jsou konzervativní sport, zatímco snowboard je levicový dopravní prostředek. Politicky je to teorie zajímavá, takže jsme poslali našeho redakčního flákače, aby zjistil, co je na tom pravdy.

Existují různé sporty. Týmové, sólové, kontaktní, zimní, letní, bojové, organizované, rekreační, vrcholové, kolektivní, míčové, moto, pálkovací, vodní, úpolové, orientační, duševní a e! Tedy e-sporty. Uvědomělý mladý konzervativec ale velmi dobře ví, že existují i sporty pravicové a levicové. Náš redakční expert na nicnedělání, redaktor Jan Studnička je mladý umělý konzervativec. Udělaly to z něj lyže. 

V nejnovějším díle ufňukaného cyklu noviNářek nám poví o tom, jak ho jeho rossignoly přivedly na správnou stranu politického spektra… a po kolika svazích se to může podařit vám. Takže zatímco voskujete lyže, už se po ložnici rozhlížejte, kam si pověsíte portrét Margaret Tatcherové.

Jan Studnička
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější