nahoru

Karel Steigerwald: Proč je Miloš Zeman najednou tak vlídný

Karel Steigerwald 14. listopadu 2021 • 07:00
Ilustrační kresba
Ilustrační kresba
• foto: 
Marek Douša

Pan prezident se pozdravil, my jsme všichni rádi, přejeme mu další zlepšení zdraví a myslíme na něj, protože vyloučil nějaké nečekané prezidentské brikule, všechno půjde, jak to má po volbách jít, Fialu jmenuje premiérem, se všemi pohovoří a už pochválil program ODS, což by ještě nedávno z úst nevypustil. Babiše jmenovat nebude, jelikož s ním nikdo nechce spolupracovat. To je věta, v níž se právě skrývá ďáblovo kopýtko prezidentovy smířlivosti. Kdyby Babiš nějaké spolupracovníky měl, například komunisty, socialisty, stranu policajtů nebo okamurovce, prezident by ho jmenoval. Čili jeho náhlá vlídnost je jen z nouze ctnost a prezident přehazuje ve své intelektuální skříni z dvojky vpřed na zpátečku a jedničku dopředu.

Pirátské zlobení

Tak jo. Ale v republice se přesto rozšířila viditelná, leč neoprávněná úleva, že banánový stát nebudeme, že pan prezident je stále zdravější a stále rozumnější. Jen ti Piráti kdyby se vyjádřili jasně. Chtějí do vlády, ale také ne. Jsou uražení, že je Starostové přechytračili, ale měli si tu urážku schovat na později, až bude lepší doba, a ne na teď, když s tím nemohou nic udělat. Nejsou to holt politici. To Zeman je onačejší kádr, usmívá se na Fialu, ale zařízne ho, jakmile bude dobrá chvíle, neboť nezapomíná. Je holt politik, aniž bych to nějak obdivoval.

Premium

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium

Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější