nahoru

Co napadá Ondřeje Kobzu: Hledání osudové ženy

Ondřej Kobza 20. října 2021 • 16:00
Hledání osudové ženy
Hledání osudové ženy
• foto: 
Archív Ondřeje Kobzy

Seděl jsem nedávno bezradně na zahradě a zoufal si, že opět nemám parťáka na všechny ty piana, šachy, Poesiomaty, Hostiny na Karlově mostě. Kavárny a střechy mám celkem dobře zajištěný. Ale ty veřejnoprostorový aktivity ne. Málo s kým nám fungovala chemie. Už jsem si kolikrát říkal, že to je možná signál, že to nemám dělat. Říkám si, že je asi problém ve mně. Mě baví něco vymyslet, udávat tomu tón. Ale ta drobná operativa, to už nezvládám. Řešit autorská práva k básním, druh samolepicí fólie na šachy, počet zatočení kliky, aby se vyrobila elektřina.

Když něco vyzkoušíte třeba osmkrát a pokaždé to nevyjde, tak se každého nového pokusu dost bojíte. Zůstává ve vás syndrom, že vás i ten další pes chce kousnout. Asi je hledání pracovního parťáka podobné jako hledání osudové ženy. Na rovinu přiznávám, že raději pracuji se ženami. Nejsem žádný feminista, ale ženy jsou prostě lepší. A hlavně máme protikladné polarity. Nesoutěžíme spolu.

Premium

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium

Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější