nahoru
Premium Komentáře

Babišova Pandořina skříňka: Šéf ANO bojoval proti daňovým rájům, sám je využíval

Jiří Sezemský 6. října 2021 • 18:15
Český premiér je znovu slavný
Český premiér je znovu slavný
• foto: 
The Guardian

Premiér Andrej Babiš je znovu slavný, píšou o něm média v desítkách zemí celého světa. Otevřeně kritizoval daňové ráje, přes něž se nezřídka perou černé peníze. Nyní sám čelí podezření, že je využíval k netransparentním transakcím a posílal si přes schránkové firmy stovky miliónů korun.

Něco podobného se odehrálo na jaře 2016, kdy vypukla aféra Panama Papers. I tehdy unikly informace o zakládání offshorových firem panamskou společností Mossack Fonseca, týkající se stovek politiků a podnikatelů z celého světa. Podnikání v daňovém ráji není nelegální, pokud nedochází ke krácení daní a praní špinavých peněz.

„Myslím, že každý, kdo podniká, ví, že Panama není právě teritorium, kde se podniká transparentně. Proto to v současnosti analyzujeme a určitě podnikneme kroky, abychom zjistili, kdo z našich občanů tam má majetky,“ reagoval tehdejší ministr financí Babiš, často zdůrazňující, že všechno zdaňuje doma. Jak toto šetření Finanční správy dopadlo, nikdo neví.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější