nahoru
Premium Komentáře

Pít vodu, nebo colu? Cristiano Ronaldo má jasno

Lukáš Kovanda 1. července 2021 • 06:15
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo
• foto: 
Archív

Fotbalová megastar Ronaldo dala na tiskové konferenci před zápasem Portugalska s Maďarskem ostentativně najevo, že má radši vodu než coca-colu.

Celá akce získala zvláštní virální náboj poté, co několik médií, včetně finančních, referovalo, že nápojářský gigant z Atlanty v důsledku sportovcova gesta ztratil v mžiku v přepočtu zhruba 85 miliard korun své tržní hodnoty.

Ve skutečnosti 85miliardovou ztrátu způsobily jiné příčiny. Časový překryv (korelace) sám o sobě samozřejmě ještě nemusí být kauzální příčinou. A v tomto případě nebyl. To už je však nyní jedno. „Alternativní pravda“, že Ronaldo způsobil Coca-Cole obří ztrátu, se i díky své senzačnosti začala on-line světem mohutně šířit. Výsledkem je situace, kdy velké stovky miliónů lidí, možná miliarda, ba i více, zaregistrovaly, že věhlasný sportovec, symbol zdraví a vitality, vehementně odmítá ikonický slazený nápoj. Přesto, že výrobce nápoje zaplatil obrovské peníze za to, aby vyvolal dojem přesně opačný – tedy že je s fotbalem a fotbalisty spjat pupeční šňůrou a že je jim málem tím čím novorozenci mateřské mléko.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější