nahoru
Premium Komentáře

Bohumil Pečinka: Přísahání na politické kariéry

Bohumil Pečinka 21. června 2021 • 11:00
Robert Šlachta
Robert Šlachta
• foto: 
Dan Materna / Mafra / Profimedia.cz

Ještě do minulého týdne se zdálo, že je politicky rozhodnuto. Voliči, kteří v roce 2019 dvakrát zaplnili pražskou Letnou, měli podle průzkumů zvítězit a sestavit novou vládu. Babišovský svět však rychle vrátil úder.

V jednom z průzkumů se objevila informace, že uskupení s názvem Přísaha – občanské sdružení Roberta Šlachty má velkou šanci dostat se v říjnu do Poslanecké sněmovny. Přitom platí, že Babiš a Šlachta jsou jako spojené nádoby. Co jeden ztratí, druhý získá. Šlachtovci by v současné koalici mohli nahradit ČSSD, přibrat SPD a jelo by se dál. Letná Neletná.

Spřeženci

Cesty Andreje Babiše a Roberta Šlachty se spojily dávno před rokem 2013, kdy se Babiš poprvé dostal do Parlamentu. Šlachtův blízký policejní spolupracovník Marek Foglar měl pracovně úzký vztah s Babišem a obě strany se informačně vytěžovaly. Analytický materiál o tom před lety přinesl měsíčník Reportér. Šlachtův útvar byl rád, že jej někdo informuje, a Babiš měl krytí. Oba proudy se pak spojily v době tzv. protikorupční revoluce, která jedněm přinesla ochranu a rozmnožení majetku a druhým veřejné funkce.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější