nahoru

Levný obchod na drahém Václaváku aneb Primark vstupuje na český trh

Jiří Štefek 15. června 2021 • 11:00
Primark vstupuje na český trh
Primark vstupuje na český trh
• foto: 
Profimedia.cz

Obchody irského oděvního řetězce Primark na Čechy vždy fungovaly jako magnet. Do sousedního Německa či Rakouska do nich jezdili nakupovat i speciálně vypravovanými zájezdy. Nyní už budou moci levně nakoupit košile, svetry či kalhoty i v Praze.

Primark oznámil, že 17. června vstoupí nově i na český trh a otevře tak již 396. prodejnu. Pražský obchod s prodejní plochou 4600 metrů se bude rozkládat ve třech patrech nového domu The Flow Building na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice. Kromě oděvů, obuvi a doplňků v něm chce Primark nabídnout i kosmetiku a doplňky do domácnosti. Práci zde najdou tři stovky lidí.

Výběr lokality pro nový obchod se může jevit jako kuriózní. Zatímco nájmy v budovách a obchodech na Václavském náměstí jsou mastné, a to i v mezinárodním srovnání, Primark je proslulý nízkorozpočtovou obchodní politikou a tím, že se jeho zboží prodává za nízké ceny. Společnost využívá levné zdroje, jednoduché designy, látky a další materiály. Šetří snad úplně na všem, na cenovkách, na ramínkách. Nepoužívá ani e-shop nebo síť kurýrů. Kdo chce její zboží, musí si pro ně osobně přijet.

Premium

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium

Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně
Diskuse ke článku

 

Nejčtenější