nahoru
Premium Komentáře

Kryštof Pavelka: Šest set slov o zemi, kde je všechno v pořádku

Kryštof Pavelka 6. června 2021 • 14:30
Eště slovo o počasí a jsi mrvtá
Eště slovo o počasí a jsi mrvtá
• foto: 
Marek Douša

Politiky, veřejného dění je v médiích příliš. Pryč s tím! Lidských příběhů se nám nedostává! Nejlépe hlubokých. Nejraději hluboce lidských, s humorem.

Problém je, že autor těchto řádků dělá humory výhradně po setmění, a co se týče lidí i jejich příběhů, hlubokých či plytkých, snaží se držet zásady, kterou kodifikovala legenda českého internetu, JUDr., PhDr., Mgr. et Mgr. Hen- ryk Lahola. Zní: „Když chodím po venku, cíleně manévruji tak, abych pokud možno nikoho nepotkal. Objevím-li se mimoděk v blízkosti jiných lidí, snažím se co nejrychleji z daného prostoru vzdálit.“ Kde tedy brát? Naštěstí se lze uchýlit pod ochranu velikánů literatury.

Nezmar

Například Jaroslav Hašek líčí ústy dobrého vojáka Švejka: „Poslušně hlásím, že je hotovej nezmar, jako nějakej Boušek z Libně. Vosumnáctkrát za večer ho vyhodili od Exnerů a von se jim vždycky vrátil, že si tam zapomněl fajfku. Lez jim tam oknem, dveřmi přes kuchyň, sklepem do lokálu a byl by se snad spustil i komínem. Takovej byl vytrvalej, že se mohl stát ministrem.“ Krásný příběh o houževnatosti libeňského opilce Bouška, který se jak blbec vrací na flek, odkud ho vyrazili! Jen zlomyslník by v něm chtěl hledat paralely s dneškem.

Oběsit se!

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.


Klíčová slova: komentáře, fejeton, politik


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější