nahoru

Karel Steigerwald: Jedno křeslo řídí dva ministři? Proč ne

Karel Steigerwald 14. dubna 2021 • 06:20
Karel Steigerwald: Jedno křeslo řídí dva ministři? Proč ne
foto: ČTK/Šimánek Vít

Zaorálkův problém s ministerskými křesly ve skutečnosti žádným problémem není. Vždyť už máme ministra, který řídí velmi úspěšně dvě náročná ministerská křesla a podává takový výkon, že by mohl klidně řídit i třetí. Sám Zaorálkův šéf Hamáček se hlásí, že on by krom vnitra uřídil i zahraničí. A proč ne?  V cizině už víckrát byl.

Zaorálek ale přirostl ke kultuře, protože býval v kulturním domě, což je ministerstvo kultury v malém. Birke má zkušenost s budováním kruhových objezdů, které jsou pro rozvoj a řízení kultury nezbytné. Proč nespojit kulturáky a kruhové objezdy a nechat oba pány, aby řídili ministerstvo kultury spolu?

Jinou možností je, že by Zaorálek sám, kdyby to Birke nechtěl, řídil kulturu i zahraničí, což je také podobná problematika.  Birke by mohl jako odškodné řídit s Hamáčkem na půl vnitro. Nebo by řídil zahraničí se Zaorálkem, ale kulturu by si ponechal. Už teď plánuje, že bude ministrem kultury přes týden a v pátek odpoledne a v sobotu bude dělat starostu. Mohl by na oplátku nechat půl starosty Zaorálkovi, který umluví všechno. Získal by tak pondělí, kdy by se mohl napůl pustit do zdravotnictví.

Možných kombinací je mnoho. Narážejí ovšem na bariéru a nevoli Babiše, který většinu ministerstev řídí sám a lépe, než ti ministři v jakékoliv kombinaci. Jde jen o to, aby Babiš kývl, že to tedy bere, když nikdo lepší není. A bude po problému.

 

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější