nahoru

Bohumil Pečinka: Vakcinace proti koronaviru aneb Zabít stát jako firmu

Bohumil Pečinka 8. ledna 2021 • 18:00
Bohumil Pečinka: Vakcinace proti koronaviru aneb Zabít stát jako firmu
foto: ČTK / Petrášek Radek

S mnohatýdenním zpožděním byla v Česku spuštěna vakcinace. Co o ní víme? Bude to začátek konce, nebo konec začátku?

Nově objevené vakcíny proti koronaviru nejsou spása. Jsou cestou z bludného kruhu, do něhož nás uzavřela jedna virová infekce a přehnané reakce státní moci. Všem stranám „sporu o covid“ umožňuje složit zbraně a dává šanci přeměnit nemocnice opět v místo, kde mohou najít ztracené zdraví i jiní než covidoví pacienti.

Heslo: očkovat rizikové

Mezi špičkovými lékaři je shoda v jednom. Vakcína není všelék, protože i očkovaní mohou být znovu covid pozitivními. Rozdíl je v tom, že by neměli dostat těžší formu této nemoci a nemuseli by být hospitalizováni. Platí jednoduchá rovnice: méně těžších forem onemocnění, méně zahlcení nemocnic, méně úmrtí. To je maximem možného, co jde čekat od nových vakcín.

Premium

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium

Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčněČesko bez prezidenta?

Miloš Zeman je v nemocnici a detaily o jeho zdravotním stavu zůstávají tajné. I přes to vydala ÚVN informaci, že prezident není schopen vykonávat pracovní povinnosti.

Indispozice hlavy státu může ztížit povolební vyjednávání a formování nové sněmovny a vlády. Navíc se ukazuje, že prezidentovo okolí nejedná čestně a vyvstává podezření, že kancléř Mynář a lidé okolo něj porušili zákon.

Co se stane když prezident nemůže vládnout? Jsou oprávněné důvody pro zbavení Zemana funkce? Jak se k prezidentovi chová jeho okolí?


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější