nahoru
Premium Komentáře

Petr Havlík: Všude se hraje fotbal, jen u nás kopaná

Petr Havlík 26. října 2020 • 06:30
Roman Berbr
Roman Berbr
• foto: 
Michal Šula / Mafra / Profimedia

Zpráva z tisku: Policisté z Národní centrály boje proti organizovanému zločinu (NCOZ) v pátek zadrželi 19 fotbalových funkcionářů v čele s místopředsedou Fotbalové asociace ČR Romanem Berbrem. Obvinili je z úplatkářství a ovlivňování výsledků nižších fotbalových soutěží ve prospěch mezinárodní sázkařské mafie.

Fotbal je termín složený z anglických slov noha a míč. Jedná se o brankovou sportovní hru, hranou dvěma družstvy o jedenácti hráčích. Cílem je dopravit míč do soupeřovy branky nohou, hlavou nebo povolenou části těla. Utkání řídí hlavní rozhodčí, jemuž pomáhají dva pomezní. Nad regulérnosti utkání i soutěží bdí národní a mezinárodní fotbalové svazy a unie. Deklarují smysl pro fair play a mnohé další ctnosti, jako je respekt k hráčům jiné barvy pleti atd. Jenže reálná praxe je komplikovaná a pestrobarevná. Fotbal se od jisté úrovně stává významným byznysem. V některých zemích je zároveň vášní, která se pro aktéry a fanoušky stává smyslem života, či dokonce svébytným náboženstvím.

Heslo z Googlu

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější