nahoru

Marek Stoniš: Jak mne kvůli aktuální obálce Reflexu zablokoval Facebook

Marek Stoniš 18. června 2020 • 13:10
Šéfredaktor Reflexu Marek Stoniš dostal ban na Facebooku za zveřejnění aktuální obálky
Šéfredaktor Reflexu Marek Stoniš dostal ban na Facebooku za zveřejnění aktuální obálky
• foto: 
Reflex

Svůj osobní facebookový účet používám, až na výjimky, ke sdílení soukromých aktivit. Hlavně ke chlubení pětiletým synem, jak jinak. Včera jsem onu výjimku učinil a přidal jsem na svůj profil aktuální obálku Reflexu. Vysvětlovat ji nemá smysl, bylo by to urážkou inteligence čtenářů. Kdo chce přesto vědět více o mém postoji k hnutí Black Lives Matter, nechť si přečte aktuální úvodník Reflexu.

Pod zmíněným facebookovým příspěvkem se rozproudila prudká diskuse. Očekávaně. Stejně tak se dalo čekat, že mě novodobí udavači a strážci politické korektnosti nahlásí k facebookové ideopolicii, která sídlí bůhvíkde. Prý v Irsku. I stalo se. Příspěvek už na Facebooku nenajdete, ani diskusi pod ním.

"Závadnou" obálku v tiskové kvalitě si stáhnete ZDE >>>

A já osobně jsem byl potrestán 24hodinovým banem, takzvaný banánem, protože jsem „porušil zásady komunity“. Jaké mě ani moc nezajímá; ani nechci pátrat po hrbatých duších, jež mě nahlásily, aby nikdo na sociálních sítích můj status s obálkou nemohl vidět a diskutovat o ní. Takže nemůžu na Facebook jeden den nic přidávat ani komentovat. No a co.

Nicméně, dvě dobré zprávy závěrem: Na facebookové stránce našeho titulu obálka stále visí a v trafikách nás taky najdete. Odtud nás Koniášové z Facebooku ještě stáhnout nedokážou.

Reflex č. 25/2020 je k dostání i na webu ikiosek.cz, odkud si ho můžete pohodlně objednat domů >>>

Reflex 25/2020 Reflex 25/2020Foto Archív

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější