nahoru

Hvězdy Reflexu: Řidič David Hrůza, hrdina z tramvaje

Viliam Buchert 3. února 2022 • 04:30
David Hrůza
David Hrůza
• foto: 
Archív

Nominace za leden! Čtvrtým rokem pokračujeme v projektu Hvězdy Reflexu. Jeho smyslem je hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá.

Sedmnáctého ledna ve čtyři hodiny ráno projížděl řidič brněnského dopravního ­podniku David Hrůza tramvajovou trať do Bystrce kvůli kontrole námrazy na kolejích a při cestě zpozoroval hořící dům. Ihned odstavil tramvaj, zavolal hasiče, rozběhl se do domu a vyvedl z něj dva staré lidi na ulici. Pak ještě vytlačil zaparkované auto před dům, a když se ujistil, že jsou všichni v bezpečí, sedl zpátky do tramvaje a pokračoval v jízdě. „Nevím, jestli se nedělá velké haló pro nic. Takhle by se měl zachovat každý normální člověk,“ řekl pak k svému činu pan Hrůza. Podle hasičů zřejmě zachránil dva lidi před nebezpečnými účinky jedovatého kouře.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.