nahoru

Hvězdy Reflexu: Hokejista Petr Vrána za sílu, již v sobě našel

Redakce Reflexu 5. května 2021 • 10:00
Hokejista Petr Vrána
Hokejista Petr Vrána
• foto: 
Profimedia.cz

Nominace za duben! Třetím rokem pokračujeme v projektu Hvězdy Reflexu. Jeho smyslem je hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá.

Pětatřicetiletý hokejista třineckých Ocelářů letos prošel absolutním peklem. Svou ženu, Kanaďanku Lindsey, poznal, když bojoval o místo v NHL. Později se usadili v Česku, narodil se jim syn Leo, jemuž je letos pět let. Osudovou volbou Lindsey bylo, když se 2. března rozhodla na přehradě Slezská Harta zachránit psa. Prolomil se pod ní led a utonula. Strašný šok vyřešil Petr možná jediným možným způsobem. „Na rovinu – pro mě to byl takový útěk,“ přiznal serveru iDnes. „Zní to blbě, ale hokej byla moje záchrana. Nemusel jsem sedět doma. Přemýšlet, že jsem tam sám, že mám malého. Přišel jsem do šatny, vypnul jsem. S klukama jsme se bavili o hloupostech. Trochu jsme se zasmáli.“ Hvězdu dáváme třineckému kapitánovi za sílu, již v sobě našel, a možná i s jejím přispěním ve finále se svým týmem vybojoval ligový titul.

Redakce Reflexu
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.