nahoru

Hvězdy Reflexu: Strážník Vojtěch Pokorný za záchranu kachen

Redakce Reflexu 5. května 2021 • 10:00
Hvězdy Reflexu: Strážník Vojtěch Pokorný za záchranu kachen
foto: Policie ČR

Nominace za duben! Třetím rokem pokračujeme v projektu Hvězdy Reflexu. Jeho smyslem je hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá.

Tato hvězda je udělena v kategorii „nemusel, ale udělal“. Ono odpoledne v Brně, přímo mezi auty, zmateně pobíhala kachna se zástupem jedenácti mláďat. „Došla na úzký pruh trávníku vedle zastávky, kam jí přišli na pomoc strážníci. Přivolaly je kolemjdoucí ženy, které později pomohly hlídce i při odchytu,“ sdělil v pátek mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. Možná se vám takový čin zdá podružný či zanedbatelný, ale na to vám každý herec řekne, že není malých rolí.

Redakce Reflexu




Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.