nahoru

Milostný život Vikingů: Penis se mohl ukazovat veřejně, ale ženy přes obličej šlo pleskat jen kyticí

Jan Studnička, Tereza 18. dubna 2022 • 19:00
Video se připravuje ...
Hodina dějepichu 10: Sex mezi Vikingy
• video: 
Martin Bartkovský

Vikingové jsou jedním z nejpopulárnějších historických témat. Éra severských nájezdníků je nesmrtelně zapsána do kultury Skandinávie, Velké Británie a koneckonců celé Evropy. Krutá krvežíznivá monstra, mírumilovní obchodníčci, obrovští válečníci i prohnaní taktici, tak je vyobrazují knihy a hry. Ale na jejich milostný život se často zapomíná.

Tehdejší seveřané moc věcí nezapisovali, byli na poměry tehdejšího kontinentu poměrně chudí a velkou část jejich příjmu tvořily zámořské nájezdy. Když máte kulturu takhle odlišnou od té naší, je jasné, že bude trochu jiné vnímání vztahů, manželství, erotiky a sexu.

V nejnovějším dílu našeho podcastu Hodina dějepichu o historii sexu, sexuality a erotiky se podíváme na milostný život vikingů. Jak probíhaly námluvy, svatby, jaký byl rozdíl mezi milenkou, sexuální otrokyní a manželkou, kdy mohla žena zažádat o rozvod a proč jste nebyli “gay”, ani když jste znásilňovali muže.

Naskočte na drakkar, vyrážíme.

Jan Studnička, Tereza
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.