Fotky, které vás dojmou: Muž pomohl manželce oholit hlavu. Společně se připravují na boj s rakovinou | Reflex.cz
nahoru

Fotky, které vás dojmou: Muž pomohl manželce oholit hlavu. Společně se připravují na boj s rakovinou

Radka Typltová26. srpna 2019 • 15:20
Fotky, které vás dojmou: Muž pomohl manželce oholit hlavu. Společně se připravují na boj s rakovinou
foto: Facebook.com/mandyparksphotography

Když vstupujeme do manželství, navzájem se ubezpečujeme, že spolu budeme čelit životu v dobrém i zlém. V moment, kdy si 34letá zdravotní sestra Kelsey Johnson našla v prsu bulku, vyděsila se, ale nezhroutila. Se zákeřnou nemocí se hodlá statečně poprat. Její manžel Charlie jí při tom bude jistit záda. Společně nafotili sérii silných, dojemných a nadějeplných snímků, jak se na bitvu s rakovinou připravují.

Fotky, které ilustrují jejich sílu, bolest i naději, nafotila arkansasská fotografka Mandy Parks. Jakmile se objevily na sociálních sítích, okamžitě vzbudily velkou vlnu soucitu, obdivu a podpory. Palce páru, který vychovává tři děti ve věku 15, 13 a 10 let, drží statisíce lidí.

Běžný život v Severní Koreji? Podívejte se na 50 vzácných fotografií

„Při focení neustále opakovali, jak moc se navzájem milují,“ vzpomíná na nezvyklou zakázku fotografka Mandy Parks. Kelsey a Charlieho Johnsonovy zachytila uprostřed louky. U toaletního stolku Charlie postupně Kelsey zbavuje holicím strojkem jejích blonďatých kadeří. Kelsey má na sobě dlouhé růžové plesové šaty doplněné náhrdelníkem s přívěskem stužky. Růžová stuha je totiž symbolem boje proti rakovině prsu. Stejný motiv se opakuje i na Charlieho čepici. Prvotní lítost střídá odhodlání s „tou mrchou“ bojovat, které symbolizují růžové boxerské rukavice. Série končí úsměvem, hrdostí a projevy vzájemné lásky a opory. Na poslední fotografii připomíná Kelsey krásnou a elegantní gladiátorku, která věří, že proti téhle potvoře jednoznačně zvítězí.

„Pokud alespoň jedna žena, která bojuje s obavami, úzkostí a strachem ze ztráty vlasů, a vidí tyhle fotografie, získá naději a sílu pomyslet si: Dokážu to!, pak je to přesně to, čeho jsme chtěli docílit,“ vysvětluje pohnutky pro nafocení fotografií Kelsey Johnson.

Krásné a statečné: Jedinečné snímky sestřiček, které pečovaly o zraněné ve Vietnamu,…

„Stovky lidí nám vyjadřovaly podporu. Doufáme, že tam na druhé straně monitoru je někdo, kdo se zabývá stejnými problémy a stejnými syrovými emocemi, a uvidí, že na této zkušenosti může být i něco pozitivního,“ dodává fotografka Mandy Parks, která se s Charliem Johnsonem zná z kostela. Obvykle fotí páry při zásnubách a svatbách. Toto focení pro ni bylo velmi silné a emotivní. Několikrát musela odejít se vydýchat. Považuje to ale za úžasnou zkušenost.

Všichni zúčastnění věděli předem, že ji chtějí sdílet prostřednictvím Facebooku s co nejvíce lidmi. Tyhle fotky totiž nebyly pořízeny jako vzpomínka, ale svědectví o tom, že když slunce zahalí mraky, láska trvá dál.

Stalinův sen: Podívejte se, jak měla Moskva vypadat podle diktátorových megalomanských …
Jak se nám žilo za totality? Praha roku 1970 očima tehdy mladého fotografa z Amsterdamu

Radka TypltováVybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Diskriminace mužů-účetních: Česká veřejná povýšila formalismus na kafkovský piedestal
PREMIUM X Bouřlivý říjen 1918: Jak vzniklo Německé Rakousko a málem nevzniklo Československo
PREMIUM X Jaroslav Lobkowicz: Monarchie? Raději bych zůstal u prezidenta a republiky...
PREMIUM X První scéna? Ano, ale jen tu a tam, tvrdí autor seriálu o Národním divadle Aleš Kisil
PREMIUM X Viliam Buchert: Na zrazení Kurdů Západ doplatí. Co ještě Západ dovolí Erdoğanovi?

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější