nahoru

Fotky, které vás dojmou: Muž pomohl manželce oholit hlavu. Společně se připravují na boj s rakovinou

Radka Typltová 26. srpna 2019 • 15:20
Fotky, které vás dojmou: Muž pomohl manželce oholit hlavu. Společně se připravují na boj s rakovinou
foto: Facebook.com/mandyparksphotography

Když vstupujeme do manželství, navzájem se ubezpečujeme, že spolu budeme čelit životu v dobrém i zlém. V moment, kdy si 34letá zdravotní sestra Kelsey Johnson našla v prsu bulku, vyděsila se, ale nezhroutila. Se zákeřnou nemocí se hodlá statečně poprat. Její manžel Charlie jí při tom bude jistit záda. Společně nafotili sérii silných, dojemných a nadějeplných snímků, jak se na bitvu s rakovinou připravují.

Fotky, které ilustrují jejich sílu, bolest i naději, nafotila arkansasská fotografka Mandy Parks. Jakmile se objevily na sociálních sítích, okamžitě vzbudily velkou vlnu soucitu, obdivu a podpory. Palce páru, který vychovává tři děti ve věku 15, 13 a 10 let, drží statisíce lidí.

„Při focení neustále opakovali, jak moc se navzájem milují,“ vzpomíná na nezvyklou zakázku fotografka Mandy Parks. Kelsey a Charlieho Johnsonovy zachytila uprostřed louky. U toaletního stolku Charlie postupně Kelsey zbavuje holicím strojkem jejích blonďatých kadeří. Kelsey má na sobě dlouhé růžové plesové šaty doplněné náhrdelníkem s přívěskem stužky. Růžová stuha je totiž symbolem boje proti rakovině prsu. Stejný motiv se opakuje i na Charlieho čepici. Prvotní lítost střídá odhodlání s „tou mrchou“ bojovat, které symbolizují růžové boxerské rukavice. Série končí úsměvem, hrdostí a projevy vzájemné lásky a opory. Na poslední fotografii připomíná Kelsey krásnou a elegantní gladiátorku, která věří, že proti téhle potvoře jednoznačně zvítězí.

„Pokud alespoň jedna žena, která bojuje s obavami, úzkostí a strachem ze ztráty vlasů, a vidí tyhle fotografie, získá naději a sílu pomyslet si: Dokážu to!, pak je to přesně to, čeho jsme chtěli docílit,“ vysvětluje pohnutky pro nafocení fotografií Kelsey Johnson.

„Stovky lidí nám vyjadřovaly podporu. Doufáme, že tam na druhé straně monitoru je někdo, kdo se zabývá stejnými problémy a stejnými syrovými emocemi, a uvidí, že na této zkušenosti může být i něco pozitivního,“ dodává fotografka Mandy Parks, která se s Charliem Johnsonem zná z kostela. Obvykle fotí páry při zásnubách a svatbách. Toto focení pro ni bylo velmi silné a emotivní. Několikrát musela odejít se vydýchat. Považuje to ale za úžasnou zkušenost.

Všichni zúčastnění věděli předem, že ji chtějí sdílet prostřednictvím Facebooku s co nejvíce lidmi. Tyhle fotky totiž nebyly pořízeny jako vzpomínka, ale svědectví o tom, že když slunce zahalí mraky, láska trvá dál.

Radka Typltová
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.