nahoru

Winston Churchill jak ho neznáte: Málo známé snímky z dětství legendárního státníka

-pos- 13. května 2019 • 15:50
Winston Churchill jak ho neznáte: Málo známé snímky z dětství legendárního státníka
foto: vintag.es

Winston Leonard Spencer-Churchill se narodil 30. listopadu 1874. Churchillův otec lord Randolph Churchill byl britský politik a aristokrat, jeho matkou dcera amerického podnikatele Jennie Jeromeová. Winston Churchill je považován za jednoho z největších státníků historie, zarputilého bojovníka proti fašismu a obránce liberální demokracie.

Po dětství, které, jak bylo v rodinách z vyšších kruhů běžné, strávil více v přítomnosti chůvy než rodičů, nastoupil mladý Winston na elitní školu St. James. V prvních letech však dosahoval velmi špatných výsledků. I kvůli jeho zdravotnímu stavu mu byl doporučen přestup na školu v Brightonu. Přímořské klima mělo prospět jeho zotavení se z těžkého zápalu plic.

Po ukončení studia v Brightonu složil přijímací zkoušky na školu v Harrow. Celý život však toužil studovat vojenskou akademii. Jeho sen se splnil v roce 1893, kdy se na třetí pokus stal kadetem na Královské vojenské akademii v Sandhurstu.

Na akademii se stal jedním z nejúspěšnějších studentů. Po jejím ukončení se zúčastnil bojů v Britské Indii proti paštunským kmenům a bojoval proti mahdistickým povstalcům v Súdánu. Jeho největší bitva však měla přijít o mnoho let později…

Jak vypadalo dětství a dospívání Winstona Churchilla, se podívejte do galerie:

-pos-Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.