nahoru

Fotografka odhalila krásu postižených všech věkových kategorií. Amputace krásu neubírá, ukazují její fotky

Tereza Stonišová 7. května 2019 • 12:15
Fotografka odhalila krásu postižených všech věkových kategorií. Amputace krásu neubírá, ukazují její fotky
foto: Bored Panda

Lidé, kteří se buď narodili s fyzickým postižením, nebo v průběhu života přišli o končetinu, se museli v životě potýkat s mnohým. Proto sebepřijetí, sebeláska a sebedůvěra mají u těchto lidí skutečný význam. Podtrhnout krásu těchto lidí se pokusila fotografka Elise Dumontetová. V dubnu letošního roku se sešlo v ateliéru módní fotografky 19 modelek a modelů. Ti zapózovali pro unikátní projekt, kterým chtěla ukázat, zvýraznit a podtrhnout krásu těchto lidí. Modelky a modely spojuje jediné – fyzické zvláštnosti.

Jedná se buď o přirozené nevyvinutí některé z končetin, nebo následek amputace po vážném zranění či prodělané nemoci. Nejmladšímu účastníkovi projektu byly pouhé dva roky (jeho snímky však fotografka nakonec neuveřejnila), nejstarší účastnici je 54 let. Série má také ukázat, že amputace končetin není v dnešní době ničí neobvyklým.

Na výsledek projektu se můžete podávat ve fotogalerii:

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.