Příšera z ponožek nebo příboj z brček. Kanadský fotograf upozorňuje na palčivé ekologické problémy | Reflex.cz
nahoru

Příšera z ponožek nebo příboj z brček. Kanadský fotograf upozorňuje na palčivé ekologické problémy

Dominik Patzner2. května 2019 • 07:40
Příšera z ponožek nebo příboj z brček. Kanadský fotograf upozorňuje na palčivé ekologické problémy
foto: Instagram vonwong

Fotograf Benjamin Von Wong už roky prostřednictvím uměleckých instalací ilustruje neduhy, které lidé způsobují svým neuvážlivým přístupem k životu. Odpad a ostatní výsledky konzumního způsobu života označuje za malá rozhodnutí, která každý z nás udělá za jeden den.

Ve své nejnovější instalaci Plastikophobia upozorňuje na hrozbu způsobenou plastovými kelímky na nápoje, kterých se po celém světě denně použije více než milion. Z osmnácti tisíc kelímků vytvořil jakousi kosmickou jeskyni, v níž se mohou lidé vyfotit, a sdílením snímků na sociálních sítích se tak povědomí o problému rozšíří. V podobném duchu se nesly i jeho starší výtvory – vlna z jednorázových brček nebo mořské pobřeží sestávající z PET lahví. Projekty však nerealizuje sám, spolupracuje na nich s desítkami dobrovolníků.

Američanka šije panenky pro postižené děti. Jsou přesně jako ony: krásné a jedinečné

Obří skříň plná hadrů

Největší šatník na světě zase vznikl v prosinci loňského roku a ztvárňoval všechno oblečení, které si člověk za život koupí. „Oděvnictví zanechává výraznou stopu v životním prostředí, i když je záležitostí, kterou každý může sám omezit.“ Ocelová konstrukce ověšená třemi tisíci kusy oblečení v Káhiře dávala na vědomí, aby lidé nekupovali to, co nepotřebují.

Von Wong se svou tvorbou snaží o poskytnutí platformy myšlenkám, které alespoň trochu ovlivní smýšlení ostatních o jejich chování a především následcích, které svými činy způsobují.

Některá jeho díla můžete nalézt ve fotogalerii:

Mezi břehy Vltavy. Na jaké ostrovy se v Praze dostanete suchou nohou
Dominik Patzner 25. dubna 2019 • 14:44

Mezi břehy Vltavy. Na jaké ostrovy se v Praze dostanete suchou nohou

CIA si založila účet na Instagramu a sdílela tajemnou fotku. Za den získala 50 tisíc…

Dominik PatznerVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější