Nejstaršímu člověku světa je 116 let. Japonka vstává denně v 6 ráno a věnuje se matematice | Reflex.cz
nahoru

Nejstaršímu člověku světa je 116 let. Japonka vstává denně v 6 ráno a věnuje se matematice

red9. března 2019 • 15:30
Nejstaršímu člověku světa je 116 let. Japonka vstává denně v 6 ráno a věnuje se matematice
foto: Profimedia

Nejstarším člověkem na světě je Japonka Kane Tanakaová, jíž je 116 let. V sobotu to bylo zaneseno do Guinnessovy knihy rekordů. Tato milovnice deskové hry Othello obyčejně vstává v šest hodin ráno a ráda se zabývá matematikou.

Oficiální zástupci Guinnessovy knihy rekordů paní Tanakaovou o zápisu informovali v pečovatelském domě ve Fukuoce, kde stará dáma žije. Oslavy se zúčastnili i její příbuzní a starosta.

InstaQueen. Britská královna začala v 92 letech používat Instagram. Podívejte se na…

Hra Othello se hraje kameny z jedné strany černými a z druhé bílými. Je inspirovaná Shakespearovou hrou o mouřenínovi Othellovi a "muži dvou tváří" Jagovi. V Japonsku je hra, při níž se kameny otáčejí a stávají kameny protihráče, populární a turnaje přenáší televize.

Paní Tanakaová se narodila 2. ledna 1903 jako předposlední z osmi sourozenců. V 19 letech se provdala za Hideo Tanakau. Měli čtyři vlastní a jedno adoptované dítě. Před ní byla nejstarším člověkem Čijó Mijaková rovněž z Japonska. Zemřela loni v červenci ve věku 117 let.

Japonci jsou známi dlouhověkostí a dominují seznamu nejstarších lidí světa, napsala agentura AP. I když i mezi Japonci přibývá vlivem změn jídelníčku obézních lidí, stále je jich spíš méně. V japonské kuchyni převládají ryby, rýže, zelenina a další nízkotučné potraviny. V zemi se pěstuje úcta ke stáří, lidé si zachovávají aktivitu a cítí se být užiteční, i když překročí osmdesátku. Tanakaová je sice momentálně nejstarším člověkem světa, ale má-li se stát vůbec nejstarší kdy žijící osobou, musí překonat Francouzku Jeanne Calmentovou, která se dožila 122 let.

Záchod na schodišti a prase v obýváku aneb V čem všem se dá bydlet
Fotograf jezdí po světě a fotí rudovlásky. Prohlédněte si kouzelné zrzky, jejichž…

redVybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Sadistická pornografie zmizela z webu. Dokazuje to, že práce policie a novinářů není zbytečná
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější