Dokonalý optický klam: Fasády domů, které vás překvapí svojí hravostí. Podívejte se | Reflex.cz
nahoru

Dokonalý optický klam: Fasády domů, které vás překvapí svojí hravostí. Podívejte se

Clara Zangová7. března 2019 • 15:10
Dokonalý optický klam: Fasády domů, které vás překvapí svojí hravostí. Podívejte se
foto: beautifullife/boredpanda

Francouzský street artista Patrick Commecy tvoří na fasádách domů gigantické realistické fresky, které jsou zároveň optickými klamy. Z dáli se vám bude zdát, že kolem domu, který si vzal umělec do parády, se to jen hemží lidmi, anebo že se před vámi třeba otevírá moře. Všechno jsou to ale příběhy, které Commecy vytváří svým štětcem. Chce tak prý zkrášlovat nejen francouzská města.

Commecyho díla na fasádách domů jsou obvykle plné figur. Ne všechny jsou však nahodilé, některé z nich skutečně existovaly a jsou nějakým způsobem spjaty s historií toho kterého města. Některé příběhy dokonce vycházejí z literárních děl, která se váží k danému místu – buď prostřednictvím lokace nebo autora. Commecy se vůbec ve svých pracích snaží, aby se vázaly k danému městu, podtrhovaly jeho kulturu a identitu. Už jako etablovaný street umělec sestavil celý tým výtvarníků, kteří s ním na freskách spolupracují.

Příběhy, které Commecy maluje na domy vždy až kýčovitě a idylicky francouzské, vás přenesou do 19. století nebo klidně do období renesance. Realistické malby se objevují na všech typech budov – zanedbané a polorozpadlé, kancelářské, rezidenční, komerční. Commecy už celkem zkrášlil mezi třemi a čtyřmi stovkami budov ve Francii i mimo ni.

Třešně a hvězdy na turné. Česká módní značka připomíná zvěrstva komunismu originálním …
Záchod na schodišti a prase v obýváku aneb V čem všem se dá bydlet
Unikátní barevné fotografie ukazují, jak vypadala Paříž před 100 lety
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,080
29,420
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější