Diana Dors: Blonďatá sexbomba, která se měla stát britskou Marilyn Monroeovou | Reflex.cz
nahoru

Diana Dors: Blonďatá sexbomba, která se měla stát britskou Marilyn Monroeovou

pos14. února 2019 • 16:30
Diana Dors: Blonďatá sexbomba, která se měla stát britskou Marilyn Monroeovou
foto: Vintag.es

Když se v padesátých letech svět zamiloval do Marilyn Monroeové, mnoho mladých hereček chtělo následovat její kariéru. Stejně tak i mladá britská dívka rodným jménem Diana Mary Flucková. Do hereckého světa se zapsala jako Diana Dors a Britové tak dostali svoji vlastní verzi Marilyn Monroeové.

Diana Dors se narodila 23. října 1931 v anglickém městě Swindon. Ona sama i její matka při těžkém a rizikovém porodu téměř přišly o život. Vlivem tohoto nepříjemného zážitku opatřila maminka svoji dcerku vším, nač si vzpomněla. Byla zahrnuta hračkami, oblečením a vůbec vším, co si přála. A samozřejmě si často přála navštěvovat kina.

I toto přání jí maminka samozřejmě vyplnila a u malé Diany se téměř okamžitě zrodila obrovská láska ke stříbrnému plátnu. V tomto období zároveň začíná navštěvovat různé herecké a taneční kursy pro děti. Celé své dospívání netoužila po ničem jiném než odejít do Spojených států a stát se slavnou hollywoodskou hvězdou. Později se v rozhovorech ráda svěřovala, že se herečkou toužila stát již od svých tří let.

Ziegfeld Girls: Sexy tanečnice, označované jako nejkrásnější dívky všech dob. Podívejte se

Diana byla vždy vyspělejší než dívky v jejím okolí. Již ve 12 letech vypadala o pár let starší, a to jak fyzicky, tak i duševně. Své chování samozřejmě často odkoukala od svých idolů ze stříbrného plátna a snažila se je napodobovat.

O rok později přichází její první veliká herecká šance. Poté, co se zúčastnila místní soutěže krásy, všimli si jí lidé kolem divadla v jejím rodném Swindonu a dostala několik menších rolí. Zároveň s tím byla také přijata na studium herectví na londýnské Akademii hudby a divadelních umění.

Nejstarší fotografie amerických prostitutek pochází z roku 1892, vyšly v nové knize

Poprvé si ve filmu zahrála v roce 1947 ve snímku Code of Scotland Yard. Dianě tehdy nezáleželo na tom, že to byla malá role ve snímku, jenž se obešel bez většího zájmu. Bylo jí 16, hrála ve filmu a to pro ni znamenalo vše. V témže roce následovaly ještě dvě další filmové role. Další rok již pro ni znamenal úspěch. Dostala roli ve filmovém zpracování slavného románu Charlese Dickense Oliver Twist. Během následujících let si zahrála v několika desítkách filmů. Británie tak dostala svoji vlastní obdobu americké Marilyn Monroeové. Jako významná britská osobnost byla vyobrazena i na slavném albu The Beatles Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band.

Podobně jako její americká verze však neměla dlouhý život. V roce 1984 během natáčení snímku Steaming jí lékaři diagnozovali rakovinu. Tento film se tak zároveň stal jejím posledním. Diana Dors zemřela 4. května 1984 ve věku pouhých 52 let.

Může být armáda hodně, ale hodně sexy? To si pište. Podívejte se na Instagram vojaček z…
Herečka Lana Woodová byla sex symbolem i slavnou Bond girl, dnes žije jako bezdomovkyně

posVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější