nahoru

Surová krása techniky: Fascinující fotografie opuštěných míst v hledáčku ruského dobrodruha

Johana Kudrnová 4. února 2019 • 08:50
Surová krása techniky: Fascinující fotografie opuštěných míst v hledáčku ruského dobrodruha
foto: Alexander Sucharev

Ruský dobrodruh Alexandr Sucharev fotografuje opuštěnou techniku po celém světě už jedenáct let. Jeho vášní jsou odstavená letadla, automobily, vlaky i vraky lodí. Soustředí se především na hřbitovy dopravních prostředků v Rusku, ve sbírce má ale i automobilová vrakoviště třeba ze Spojených států. Na opuštěných objektech ho fascinuje především téma osamělosti, které se do nich zvláštním způsobem promítá.

Sucharev fotografuje většinou v terénu, aby ale například zachytil monumentálnost potopených vraků lodí, používá při práci dron. Opuštěná technika mu připomíná osamělost lidí.

„Je to jako s lidmi. V jednu chvíli vás někdo potřebuje a vzápětí se potloukáte bůhví kde a neštěkne po vás ani pes. Všechna ta opuštěná místa si přejí ukázat krásu, kterou v sobě mají, to, co se lidem už nehodí do krámu a co nechtějí pochopit," říká Sucharev.

Jakou zprávu vysílá do světa opuštěná technika? Podívejte se na naši galerii. Sucharevovu práci můžete sledovat na jeho instagramovém profilu.Klíčová slova: Rusko, fotogalerie, technika, vraky, stroj


Zastavte drahotu s PREMIUM+


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.