nahoru

Vánoce jsou tady! Podívejte se na nejkrásnější londýnské výlohy obchodů

Johana Kudrnová7. prosince 2018 • 13:30
Vánoce jsou tady! Podívejte se na nejkrásnější londýnské výlohy obchodů
foto: Flickr

Brexit nebrexit britské hlavní město zachvátila vánoční horečka stejně jako každý rok. Obchodní domy v centru města se předhánějí, kdo bude mít výlohu nápaditější, a ještě víc bombastickou než loni. V utkání se střetávají Harrods, Harvey Nichols, Liberty, Selfridges a Fortnum & Mason. Není žádným překvapením, že nikdo nevsadil na v poslední době populární skandinávskou střídmost a uměřenost. Výlohy hýří všemi barvami a světly, aneb jestli konzumerismus, tak takto!

Harrods letos kolemjdoucí bere na výlet po svátečním domě. Ve výlohách se skví zvětšenina luxusního stolování nebo elegantní šaty návrhářky Elie Saab. Obchodní dům Liberty vsadil na bílou dekoraci vyřezávaných zvířat, za nimiž vykukuje vánočně nazdobená domácnost.

Firma Harvey Nichols, která své fanoušky už letos stačila obšťastnit reklamou s Eltonem Johnem, zahalila své výkladní skříně do limetkově zelené. Ve výlohách najdete také výstavu původních kostýmů z legendárního filmu o Mary Poppinsové.

Obchodní dům Selfridges odhaluje své vánoční výlohy už v říjnu. Letos Londýňanům naservíroval Santu Clause jako rockovou hvězdu na turné. A nakonec Fortnum & Mason, zaměřující se na prodej luxusních potravin, přišel s nápadem obřího vánočního stromečku postaveného ze skleniček na šampaňské.

Nechte na sebe dýchnout vánoční atmosféru v naší fotogalerii:

Diskuse ke článku