Dojemné fotografie asistenčního psa zemřelého prezidenta Bushe. Labrador Sully hlídá i rakev | Reflex.cz
nahoru

Dojemné fotografie asistenčního psa zemřelého prezidenta Bushe. Labrador Sully hlídá i rakev

Daniel Baret4. prosince 2018 • 13:49
Dojemné fotografie asistenčního psa zemřelého prezidenta Bushe. Labrador Sully hlídá i rakev
foto: Instagram

Fotografie labradora Sullyho, asistenčního psa bývalého amerického prezidenta George H.W. Bushe, který v pátek zemřel v Houstonu, dojaly v minulých dnech svět. Objevil se totiž snímek, jak Sully leží u rakve kdysi nejmocnějšího muže planety. Vyvolalo to mnoho reakcí na sociálních sítích, prezidentův pes se stal předmětem článků v novinách a reportáží v televizích.

Sully je pojmenován po bývalém pilotovi Chesleyem B. „Sullym“ Sullenbergerovi III., který se proslavil tím, že zvládl v roce 2009 přistát s porouchaným dopravním letadlem na řece Hudson v New Yorku a zachránil tak 155 cestujících na palubě.

Labrador pomáhal Georgei Bushovi staršímu, který používal kvůli Parkinsonově nemoci invalidní vozík. Zvedal mu například předměty spadlé na zem, dokázal otevřít a zavřít dveře nebo stisknout nouzové tlačítko. A samozřejmě dělal exprezidentovi vítanou společnost.

Sullymu jsou dva roky, k Bushovi přišel letos v červnu. Byl vycvičen v rámci programu charity American´s VetDogs, jejíž asistenční psi pomáhají válečným veteránům, mezi které Bush patřil. Základní výcvik dostal v programu takzvaných „vězeňských štěňat“. Vězni v rámci své socializace pracují právě se štěňaty.

Sully se sice stal velmi oblíbeným členem rodiny Bushů, ale protože je dokonale vycvičený, čeká ho nová mise. Má pomáhat při terapii zraněných vojáků v prestižním americkém Národním vojenském zdravotnickém centru Waltera Reeda ve městě Bethesda ve státě Maryland.

Osobní vzpomínka na George Bushe st.: Václavák bouřil při jeho projevu nadšením, Češi…
Zemřel americký prezident George Bush starší. Porazil Saddáma Husajna, stál u konce…

Daniel Baret
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější